Rapor: Riskleri ve faydalarıyla ICO’ları anlamak

9 Kasım 2017
623 Görüntüleme

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, ICO’ların (Initial Coin Offerings) çalışma mantığının anlaşılması üzerine teknik bir doküman yayımlandı.

ICO’ların teknolojileri, yararları, riskleri ve düzenleyiciler açısından durumları gibi konuların ele alındığı teknik dokümanda tüm ayrıntılar bir bir masaya yatırıldı.

Ocak 2017’den bu yana ICO’lar sayesinde yatırım toplayan kuruluşların toplam değerlerinin 1,8 milyar doları aştığını söyleyen teknik doküman, ICO’ların büyük bir popülerlik yakaladığını belirtti.

Yeni bir girişim fikrinin çok hızlı biçimde para toplamayı başardığı ICO sisteminde, büyük bir ivme yakalandığını söyleyen doküman, konuya yeterince hakim olmayan kesimler tarafından olur olmadık eleştirilere de maruz kaldığını hatırlatıyor. ICO’lar için “Vahşi Batı” benzetmesinin yapıldığını aktaran yetkililer, tüm olumsuz yorumlara rağmen gün geçtikçe daha büyük çevrelerce kabul gördüklerini de ifade ediyorlar.

ICO’ların tüketicileri koruması, kara para aklamaya karşı mücadele etmesi ve düzenlemelere karşı ne ölçüde uygun olduklarını gözler önüne seren teknik dokümanda, ICO’ların çalışma mantığı da aktarılıyor. ICO’lar hakkında önyargıya kapılmadan evvel konunun etraflıca incelenmesinin gerektiğini savunan doküman, yasal risklere karşı hangi teknolojik hamlelerin yapılması gerektiğini de vurguluyor.

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, “Initial Coin Offerings: Understanding Technology, Benefits, Risks, and Regulations” isimli ICO’ların teknolojilerinin, faydalarının ve risklerinin masaya yatırıldığı teknik dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.