Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, ICO’ların (Initial Coin Offerings) çalışma mantığının anlaşılması üzerine teknik bir doküman yayımlandı.

ICO’ların teknolojileri, yararları, riskleri ve düzenleyiciler açısından durumları gibi konuların ele alındığı teknik dokümanda tüm ayrıntılar bir bir masaya yatırıldı.

Ocak 2017’den bu yana ICO’lar sayesinde yatırım toplayan kuruluşların toplam değerlerinin 1,8 milyar doları aştığını söyleyen teknik doküman, ICO’ların büyük bir popülerlik yakaladığını belirtti.

Yeni bir girişim fikrinin çok hızlı biçimde para toplamayı başardığı ICO sisteminde, büyük bir ivme yakalandığını söyleyen doküman, konuya yeterince hakim olmayan kesimler tarafından olur olmadık eleştirilere de maruz kaldığını hatırlatıyor. ICO’lar için “Vahşi Batı” benzetmesinin yapıldığını aktaran yetkililer, tüm olumsuz yorumlara rağmen gün geçtikçe daha büyük çevrelerce kabul gördüklerini de ifade ediyorlar.

ICO’ların tüketicileri koruması, kara para aklamaya karşı mücadele etmesi ve düzenlemelere karşı ne ölçüde uygun olduklarını gözler önüne seren teknik dokümanda, ICO’ların çalışma mantığı da aktarılıyor. ICO’lar hakkında önyargıya kapılmadan evvel konunun etraflıca incelenmesinin gerektiğini savunan doküman, yasal risklere karşı hangi teknolojik hamlelerin yapılması gerektiğini de vurguluyor.

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, “Initial Coin Offerings: Understanding Technology, Benefits, Risks, and Regulations” isimli ICO’ların teknolojilerinin, faydalarının ve risklerinin masaya yatırıldığı teknik dokümana buradan ulaşabilirsiniz.