FinTech dünyasının kalbi Singapore FinTech Festival’de atıyor

14 Kasım 2017
431 Görüntüleme

Finansal teknolojilerin nabzının tutulduğu önemli etkinliklerden olan Singapore FinTech Festival, 2016 yılında gördüğü büyük ilgiyi 2017’ye de taşıyor. FinTech dünyasının en önemli konularının masaya yatırıldığı etkinlikte yine sektörün duayenleri bir araya geliyor.

Küresel finansal teknolojiler ekosisteminin bir araya geldiği Singapore FinTech Festival etkinliği, 13 – 17 Kasım 2017 tarihleri arasında FinTech sektörünün Asya’daki kalesi Singapur’da düzenleniyor.

FinTech dünyasından birbirinden özel isimlerin bir araya geldiği etkinlikte, dijital ödemeler ve yeni nesil teknolojiler konuşuluyor. Ödeme sistemlerindeki inovasyonlar ve yeni nesil teknolojiler hakkında görüş alışverişlerinin yapıldığı festival, 2016 yılında gördüğü ilgiyi de bir adım öteye taşımış durumda.

FinTech sektörünün duayenlerinin boy gösterdiği festivalin öne çıkanları arasında finansal teknolojiler konusunda projeler geliştiren start-up’lar, teknoloji şirketleri, yatırımcılar, finans şirketleri, araştırma enstitüleri ve inovasyonlar konusunda söz sahibi uzmanlar yer alıyor.

Finansal teknolojiler konusunda yeni fikirlerini ve projelerini sunacak olan start-up’lar için Singapore FinTech Festival içerisinde bir de hackathon düzenlenecek. Endüstri liderlerinin deneyimlerini paylaşacakları etkinlik kapsamında, yatırımcılar yeni FinTech fikirleri hakkında bilgi alacak. Teknoloji geliştiricileriyle yatırımcıları bir araya getirecek olan Singapore FinTech Festival, yeni yatırımların kapılarını açacak.

Hem yerel hem de küresel ekosistem hakkında bilgilerin paylaşılacağı etkinlik içerisinde demo günü düzenlenecek. Böylece yatırımcılar beğendikleri girişimlere yatırım yapabilecekler.

Hükümet yetkililerinin de yer alacağı Singapore FinTech Festival, 17 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek.

Ayrıntılı bilgi için, Singapore FinTech Festival resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
60 görüntüleme
FinTech
60 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.