Hewlett Packard Enterprise, 2018’de Blockchain hizmeti sunacak

15 Kasım 2017
468 Görüntüleme

İş teknolojileri geliştiren Hewlett Packard Enterprise, 2018 yılı içinde kendi Blockchain servislerini sunmaya başlayacağını açıkladı.

2015 yılında Hewlett Packard’ın ikiye bölünmesi ile oluşan Hewlett Packard Enterprise; sunucu ağ donanımı, depolama, kurumsal servis ve yazılımlar sunan bir şirket olarak biliniyor. Yapılan son açıklamalarda 240 bin çalışanı olan şirket, 2015 yılı sonunda 53 milyar dolar gelir bildirmişti.

Resmi bir açıklama ile Blockchain teknolojileri üretmeye başlayacağını belirten Hewlett Packard Enterprise, R3’ün Corda platformunu temel alarak dağıtılmış defter teknolojisi üzerine çalışmalar yapacak. Haziran 2017’den beri R3 ile ortak biçimde çalışan Hewlett Packard Enterprise, ödeme sistemleri ve kimlik doğrulama gibi teknolojileri geliştirirken Blockchain altyapısından faydalanacak.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre, “Mission Critical Distributed Ledger Technology – Kritik Görev Dağıtılmış Defter teknolojisi” adı ile geliştirilen proje, bulut tabanlı hizmetlerin bir uzantısı olarak tarif ediliyor. Hewlett Packard Enterprise’ın Blockchain ile geliştirilen ilk ürünü olacak bu proje, finansal hizmetler sektörüne de çözüm üretecek.

Hewlett Packard Enterprise Blockchain Direktörü Raphael Davison yaptığı açıklamada, halka açık bulut hizmetlerinin tek başlarına işlevsel olmadıklarını, Blockchain teknolojisi ile kendi teknolojilerini birleştirerek kullanılabilir bir çözüm üreteceklerini ifade etti.

Fortune dergisinde yer alan haberde, Hewlett Packard Enterprise şirketinin Blockchain üzerine geliştirdiği teknolojinin finansal hizmetler sektörüne doğrudan katkı yapacak bir proje olduğu söylendi.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Blockchain ile geliştirilen ürünlerin ilk örnekleri 2018 yılı içerisinde tanıtılacak. Firma, 2017’nin sonu ve 2018 yılının başını ürünlerini test etmek için değerlendirecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.