Japon teknoloji firması Fujitsu, Blockchain ağları arasında gerçekleşmesi planlanan bir ödeme teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.

Fujitsu tarafından “ConnectionChain” ismi ile açıklanan proje, farklı kripto para ağlarının birbirleriyle temasa geçmeleri mantığına dayanıyor. Hyperledger Blockchain konsorsiyumunun üyesi olan ve bugüne kadar Blockchain ile çeşitli projeleri hayata geçirmiş olan Fujitsu, kripto para birimleri arasında ödeme işlemlerinin gerçekleşmesi için kendi altyapısını kuruyor.

Kripto para ticareti dışında “Initial Coin Offerings (ICO)” sistemlerine destek verecek olan sistem, farklı kripto para birimlerinin bulunduğu Blockchain ağlarını birbirine bağlayacak.

Her geçen gün kullanımı artmakta olan Blockchain ve kripto para birimleri arasında etkili bir ağın oluşması gerektiğini ifade eden Fujitsu yetkilileri, tıpkı döviz alım satım işlemlerinde olduğu gibi kripto para birimleri için de benzer bir ağın kurulmasını hedefliyorlar. Güvenilir ve şeffaf bir ağ oluşturmak isteyen Fujitsu, alım satım işlemlerinin daha kolay biçimde gerçekleşmesi için projeler üretiyor.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre Fujitsu, farklı Blockchain ağları arasında iletişimin kurulması için “Cross-chain (Çapraz zincir)” isimli bir teknoloji geliştiriyor. Farklı Blockchain ağlarında bulunan kripto para birimlerinin çapraz zincir mantığı ile birbirlerine bağlamak isteyen Fujitsu, dijital para birimlerini dönüştürme konusunda önemli bir adım atmanın eşiğinde.

Fujitsu tarafından yapılan açıklamada, akıllı sözleşme mantığı ile çalışacak olan sistem ile, farklı Blockchain ağlarını pratik biçimde bağlamanın hedeflendiği belirtildi.