Fujitsu kripto para ağlarını birbirine bağlayacak

16 Kasım 2017
647 Görüntüleme

Japon teknoloji firması Fujitsu, Blockchain ağları arasında gerçekleşmesi planlanan bir ödeme teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.

Fujitsu tarafından “ConnectionChain” ismi ile açıklanan proje, farklı kripto para ağlarının birbirleriyle temasa geçmeleri mantığına dayanıyor. Hyperledger Blockchain konsorsiyumunun üyesi olan ve bugüne kadar Blockchain ile çeşitli projeleri hayata geçirmiş olan Fujitsu, kripto para birimleri arasında ödeme işlemlerinin gerçekleşmesi için kendi altyapısını kuruyor.

Kripto para ticareti dışında “Initial Coin Offerings (ICO)” sistemlerine destek verecek olan sistem, farklı kripto para birimlerinin bulunduğu Blockchain ağlarını birbirine bağlayacak.

Her geçen gün kullanımı artmakta olan Blockchain ve kripto para birimleri arasında etkili bir ağın oluşması gerektiğini ifade eden Fujitsu yetkilileri, tıpkı döviz alım satım işlemlerinde olduğu gibi kripto para birimleri için de benzer bir ağın kurulmasını hedefliyorlar. Güvenilir ve şeffaf bir ağ oluşturmak isteyen Fujitsu, alım satım işlemlerinin daha kolay biçimde gerçekleşmesi için projeler üretiyor.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre Fujitsu, farklı Blockchain ağları arasında iletişimin kurulması için “Cross-chain (Çapraz zincir)” isimli bir teknoloji geliştiriyor. Farklı Blockchain ağlarında bulunan kripto para birimlerinin çapraz zincir mantığı ile birbirlerine bağlamak isteyen Fujitsu, dijital para birimlerini dönüştürme konusunda önemli bir adım atmanın eşiğinde.

Fujitsu tarafından yapılan açıklamada, akıllı sözleşme mantığı ile çalışacak olan sistem ile, farklı Blockchain ağlarını pratik biçimde bağlamanın hedeflendiği belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı
FinTech
6 görüntüleme
FinTech
6 görüntüleme

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı

Ahmet Usta - 22 Şubat 2019

"FT Partners 2018 Annual FinTech Almanac" başlığı ile yayınlanan 174 sayfalık analiz, 33 binden fazla FinTech şirketi, 10 binden fazla…

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı
Haber
11 görüntüleme
Haber
11 görüntüleme

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı

yazar05 - 22 Şubat 2019

Allianz Group’un dijital yatırım birimi olan Allianz X, sigorta ve varlık yönetimi ile ilgili olan dijital şirketlere yönelik yatırım bütçesini…

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı
Haber
14 görüntüleme
Haber
14 görüntüleme

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı

yazar05 - 22 Şubat 2019

AB Parlamentosu, euro bölgesinde olan ve olmayan bankalar yapılacak sınır ötesi ödemelerin ücretini düşürecek yeni kararlar aldı. Büyük bir çoğunlukla…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.