Fujitsu kripto para ağlarını birbirine bağlayacak

16 Kasım 2017
686 Görüntüleme

Japon teknoloji firması Fujitsu, Blockchain ağları arasında gerçekleşmesi planlanan bir ödeme teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.

Fujitsu tarafından “ConnectionChain” ismi ile açıklanan proje, farklı kripto para ağlarının birbirleriyle temasa geçmeleri mantığına dayanıyor. Hyperledger Blockchain konsorsiyumunun üyesi olan ve bugüne kadar Blockchain ile çeşitli projeleri hayata geçirmiş olan Fujitsu, kripto para birimleri arasında ödeme işlemlerinin gerçekleşmesi için kendi altyapısını kuruyor.

Kripto para ticareti dışında “Initial Coin Offerings (ICO)” sistemlerine destek verecek olan sistem, farklı kripto para birimlerinin bulunduğu Blockchain ağlarını birbirine bağlayacak.

Her geçen gün kullanımı artmakta olan Blockchain ve kripto para birimleri arasında etkili bir ağın oluşması gerektiğini ifade eden Fujitsu yetkilileri, tıpkı döviz alım satım işlemlerinde olduğu gibi kripto para birimleri için de benzer bir ağın kurulmasını hedefliyorlar. Güvenilir ve şeffaf bir ağ oluşturmak isteyen Fujitsu, alım satım işlemlerinin daha kolay biçimde gerçekleşmesi için projeler üretiyor.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre Fujitsu, farklı Blockchain ağları arasında iletişimin kurulması için “Cross-chain (Çapraz zincir)” isimli bir teknoloji geliştiriyor. Farklı Blockchain ağlarında bulunan kripto para birimlerinin çapraz zincir mantığı ile birbirlerine bağlamak isteyen Fujitsu, dijital para birimlerini dönüştürme konusunda önemli bir adım atmanın eşiğinde.

Fujitsu tarafından yapılan açıklamada, akıllı sözleşme mantığı ile çalışacak olan sistem ile, farklı Blockchain ağlarını pratik biçimde bağlamanın hedeflendiği belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
15 görüntüleme
Açık Bankacılık
15 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.