Fujitsu kripto para ağlarını birbirine bağlayacak

16 Kasım 2017
591 Görüntüleme

Japon teknoloji firması Fujitsu, Blockchain ağları arasında gerçekleşmesi planlanan bir ödeme teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.

Fujitsu tarafından “ConnectionChain” ismi ile açıklanan proje, farklı kripto para ağlarının birbirleriyle temasa geçmeleri mantığına dayanıyor. Hyperledger Blockchain konsorsiyumunun üyesi olan ve bugüne kadar Blockchain ile çeşitli projeleri hayata geçirmiş olan Fujitsu, kripto para birimleri arasında ödeme işlemlerinin gerçekleşmesi için kendi altyapısını kuruyor.

Kripto para ticareti dışında “Initial Coin Offerings (ICO)” sistemlerine destek verecek olan sistem, farklı kripto para birimlerinin bulunduğu Blockchain ağlarını birbirine bağlayacak.

Her geçen gün kullanımı artmakta olan Blockchain ve kripto para birimleri arasında etkili bir ağın oluşması gerektiğini ifade eden Fujitsu yetkilileri, tıpkı döviz alım satım işlemlerinde olduğu gibi kripto para birimleri için de benzer bir ağın kurulmasını hedefliyorlar. Güvenilir ve şeffaf bir ağ oluşturmak isteyen Fujitsu, alım satım işlemlerinin daha kolay biçimde gerçekleşmesi için projeler üretiyor.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre Fujitsu, farklı Blockchain ağları arasında iletişimin kurulması için “Cross-chain (Çapraz zincir)” isimli bir teknoloji geliştiriyor. Farklı Blockchain ağlarında bulunan kripto para birimlerinin çapraz zincir mantığı ile birbirlerine bağlamak isteyen Fujitsu, dijital para birimlerini dönüştürme konusunda önemli bir adım atmanın eşiğinde.

Fujitsu tarafından yapılan açıklamada, akıllı sözleşme mantığı ile çalışacak olan sistem ile, farklı Blockchain ağlarını pratik biçimde bağlamanın hedeflendiği belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
43 görüntüleme
Genel
43 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
58 görüntüleme
Röportaj
58 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
46 görüntüleme
FinTech
46 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.