Fujitsu kripto para ağlarını birbirine bağlayacak

16 Kasım 2017
617 Görüntüleme

Japon teknoloji firması Fujitsu, Blockchain ağları arasında gerçekleşmesi planlanan bir ödeme teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.

Fujitsu tarafından “ConnectionChain” ismi ile açıklanan proje, farklı kripto para ağlarının birbirleriyle temasa geçmeleri mantığına dayanıyor. Hyperledger Blockchain konsorsiyumunun üyesi olan ve bugüne kadar Blockchain ile çeşitli projeleri hayata geçirmiş olan Fujitsu, kripto para birimleri arasında ödeme işlemlerinin gerçekleşmesi için kendi altyapısını kuruyor.

Kripto para ticareti dışında “Initial Coin Offerings (ICO)” sistemlerine destek verecek olan sistem, farklı kripto para birimlerinin bulunduğu Blockchain ağlarını birbirine bağlayacak.

Her geçen gün kullanımı artmakta olan Blockchain ve kripto para birimleri arasında etkili bir ağın oluşması gerektiğini ifade eden Fujitsu yetkilileri, tıpkı döviz alım satım işlemlerinde olduğu gibi kripto para birimleri için de benzer bir ağın kurulmasını hedefliyorlar. Güvenilir ve şeffaf bir ağ oluşturmak isteyen Fujitsu, alım satım işlemlerinin daha kolay biçimde gerçekleşmesi için projeler üretiyor.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre Fujitsu, farklı Blockchain ağları arasında iletişimin kurulması için “Cross-chain (Çapraz zincir)” isimli bir teknoloji geliştiriyor. Farklı Blockchain ağlarında bulunan kripto para birimlerinin çapraz zincir mantığı ile birbirlerine bağlamak isteyen Fujitsu, dijital para birimlerini dönüştürme konusunda önemli bir adım atmanın eşiğinde.

Fujitsu tarafından yapılan açıklamada, akıllı sözleşme mantığı ile çalışacak olan sistem ile, farklı Blockchain ağlarını pratik biçimde bağlamanın hedeflendiği belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi
Blockchain
4 görüntüleme
Blockchain
4 görüntüleme

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Türkiye'de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul'da düzenlenen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları…

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
11 görüntüleme
Blockchain
11 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı

Erhan Kahraman - 11 Aralık 2018

Garmin ve Yandex’i bir araya getiren anlaşmayla birlikte, dijital ödeme noktasında yepyeni bir hizmet kullanıcılara sunuldu. Yandex.Money fiziksel veya sanal…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.