Singapur’dan finansal yapay zeka projelerine 20 milyon dolar hibe

16 Kasım 2017
604 Görüntüleme

Finansal teknolojiler sektörüne olan ilgisini her fırsatta dile getiren Singapur, yakın dönemde geliştirilecek olan finansal yapay zeka projelerine toplam 20 milyon dolar destek sağlayacağını açıkladı.

FinTech sektörünün önde gelen merkezlerinden olan Singapur, yeni projelerin üretilmesi için kesenin ağzını açtı. Finansal teknolojiler sektöründe yer alan ve bankacılık konusunda yapay zeka projeleri geliştiren girişimlere destek vereceğini açıklayan Singapur, 20 milyon dolarlık hibe desteği oluşturdu.

Singapore FinTech Festival kapsamında gerçekleşen oturumda, Singapur Parasal Otoritesi (Monetary Authority of Singapore – MAS) genel müdürü resmi bir açıklama yaparak hibe programını duyurdu. Yakın dönemde geliştirilecek yapay zeka tabanlı bankacılık uygulamalarına destek vereceğini belirten MAS genel müdürü, 20 milyon dolar fon oluşturduklarını ifade etti.

MAS yetkililerinin ifadesine göre Singapur, yapay zeka teknolojilerine olan yatırımını artırmayı planlıyor. Singapur menşeli bankaların teknoloji yatırımlarının yarısını yapay zekaya yönlendirmesi gerektiğini savunan MAS yetkilileri, yeni stratejiler oluşturmak ve doğru karar vermek için yapay zekadan yararlanılması gerektiğini belirttiler.

Makine öğrenimi, doğal dil işleme, metin analizi, derin öğrenme (Deep Learning) ve öngörü analitiği gibi konularda teknoloji geliştiren girişimlere kapılarının açık olduğunu belirten MAS yetkilileri, 20 milyon dolarlık hibe ile bankacılık teknolojilerini ileriye taşımayı hedeflerinin de altını çizdiler.

Finextra’da yer alan habere göre, geliştirilecek olan teknolojiler için gerekli olan iş gücünün oluşması amacıyla eğitim programlarına destek vereceğini açıklayan MAS, yeni nesil finansal teknoloji geliştiren girişimlere yüzde 70’e kadar destek verilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi
Blockchain
4 görüntüleme
Blockchain
4 görüntüleme

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Türkiye'de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul'da düzenlenen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları…

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
10 görüntüleme
Blockchain
10 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı

Erhan Kahraman - 11 Aralık 2018

Garmin ve Yandex’i bir araya getiren anlaşmayla birlikte, dijital ödeme noktasında yepyeni bir hizmet kullanıcılara sunuldu. Yandex.Money fiziksel veya sanal…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.