Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

17 Kasım 2017
653 Görüntüleme

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde teknoloji ile birlikte hızla dönüşen finans sektörü dinamiklerini anlattı.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) bu sene ikincisini düzenlediği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, yerli ve yabancı birçok uzmanı ağırlıyor. Dijital dönüşümün dünyadaki öncülerinden olan dijital bankacılık gurusu Chris Skinner da kongrenin ikinci günkü ana konuşmacıları arasında yer aldı.

Skinner, Kongre’de, “Oyun Değişiyor: Fintech, Blockchain ve Değer Takası” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, teknoloji ile birlikte hızla dönüşen finans sektörü dinamiklerini anlatan Skinner, geleceğe dair görüşlerini de paylaştı.

Ayrıca, panel sonrasında Chris Skinner’ın “Value Web” kitabı için imza etkinliği düzenlendi. İmza etkinliği yoğun ilgi gördü.

“Digital Bank” ve “Value Web”in yazarı

Finansal piyasalar ve Fintech alanında thefinanser.com sitesinde yazdığı yazılarıyla bilinen Chris Skinner, en çok satan iş kitapları arasında yer alan Digital Bank ve Value Web kitaplarının da yazarı. Skinner, Avrupa Finansal Servisler Kulübü ve Nordik Finans İnovasyon‘un başkanlığının yanı sıra 11:FS isimli Fintech danışmanlık firmasında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütüyor. Iambank, Innovate Finance, Moven ve Meniga gibi birçok şirketin Danışma Kurulu’nda yer alan Skinner, bunun yanı sıra Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişilerden biri seçildi.

Kongreyle ve konuşmacılarla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
15 görüntüleme
Açık Bankacılık
15 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.