Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

17 Kasım 2017
544 Görüntüleme

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde teknoloji ile birlikte hızla dönüşen finans sektörü dinamiklerini anlattı.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) bu sene ikincisini düzenlediği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, yerli ve yabancı birçok uzmanı ağırlıyor. Dijital dönüşümün dünyadaki öncülerinden olan dijital bankacılık gurusu Chris Skinner da kongrenin ikinci günkü ana konuşmacıları arasında yer aldı.

Skinner, Kongre’de, “Oyun Değişiyor: Fintech, Blockchain ve Değer Takası” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, teknoloji ile birlikte hızla dönüşen finans sektörü dinamiklerini anlatan Skinner, geleceğe dair görüşlerini de paylaştı.

Ayrıca, panel sonrasında Chris Skinner’ın “Value Web” kitabı için imza etkinliği düzenlendi. İmza etkinliği yoğun ilgi gördü.

“Digital Bank” ve “Value Web”in yazarı

Finansal piyasalar ve Fintech alanında thefinanser.com sitesinde yazdığı yazılarıyla bilinen Chris Skinner, en çok satan iş kitapları arasında yer alan Digital Bank ve Value Web kitaplarının da yazarı. Skinner, Avrupa Finansal Servisler Kulübü ve Nordik Finans İnovasyon‘un başkanlığının yanı sıra 11:FS isimli Fintech danışmanlık firmasında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütüyor. Iambank, Innovate Finance, Moven ve Meniga gibi birçok şirketin Danışma Kurulu’nda yer alan Skinner, bunun yanı sıra Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişilerden biri seçildi.

Kongreyle ve konuşmacılarla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
37 görüntüleme
Genel
37 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
49 görüntüleme
Röportaj
49 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
44 görüntüleme
FinTech
44 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.