Wall Street Blockchain Alliance’ın en yeni üyesi KPMG oldu

17 Kasım 2017
515 Görüntüleme

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan KPMG, Wall Street tarafından hayata geçirilen Blockchain ittifakına katıldı.

Kâr amacı gütmeyen bir ticaret birliği olan Wall Street Blockchain ittifakına katıldığını resmi bir basın bülteni ile duyuran KPMG, Blockchain ile geliştirilecek yeni nesil teknolojileri bünyelerine katacaklarını belirtti.

KPMG’nin dijital muhasebe hizmetleri için yeni nesil küresel çözümler üretmek istediğini belirten Eamonn Maguire, Blockchain teknolojisinin de bu proje için biçilmiş kaftan olduğunu ifade etti. Resmi açıklamasında Blockchain’in gün geçtikçe olgunlaştığını ve birçok farklı sektöre kullanılmaya başladığını söyleyen Maguire, gelecek teknolojilerini hatırı sayılır biçimde değiştireceğini de iddia etti.

BlockEx, Blockchain Intelligence Group ve Calypso gibi mevcut kurumsal üyelerle birlikte, tüm finans piyasalarında dağıtılmış defter teknolojisinin büyümesini ve benimsenmesini kolaylaştırmak için grup içinde faal bir görev üstleneceklerini de ifade etti.

Wall Street Blockchain Alliance Bakanı Ron Quaranta, KPMG’nin küresel ölçekte önemli bir üye olduğunun altını çizerek, onlarla iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Blockchain teknolojisinin, finans dışı alanlarda da yaygınlaşması için çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene, sanayi araştırmalarını ilerletmek amacıyla Microsoft ile KPMG bir ortaklığa gitmişti. Kendi aralarında kurdukları konsorsiyum ile başarılı sonuçlar elde eden ikilinin ardından KPMG’nin, Wall Street Blockchain Alliance içine de dahil olması yeni projelerin önünü açıyor. KPMG tarafından yapılan açıklamada, dahil oldukları konsorsiyumların, kurumsal müşterilerini şaşırtacak ölçüde teknoloji sunacağı da ifade edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.