Wall Street Blockchain Alliance’ın en yeni üyesi KPMG oldu

17 Kasım 2017
468 Görüntüleme

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan KPMG, Wall Street tarafından hayata geçirilen Blockchain ittifakına katıldı.

Kâr amacı gütmeyen bir ticaret birliği olan Wall Street Blockchain ittifakına katıldığını resmi bir basın bülteni ile duyuran KPMG, Blockchain ile geliştirilecek yeni nesil teknolojileri bünyelerine katacaklarını belirtti.

KPMG’nin dijital muhasebe hizmetleri için yeni nesil küresel çözümler üretmek istediğini belirten Eamonn Maguire, Blockchain teknolojisinin de bu proje için biçilmiş kaftan olduğunu ifade etti. Resmi açıklamasında Blockchain’in gün geçtikçe olgunlaştığını ve birçok farklı sektöre kullanılmaya başladığını söyleyen Maguire, gelecek teknolojilerini hatırı sayılır biçimde değiştireceğini de iddia etti.

BlockEx, Blockchain Intelligence Group ve Calypso gibi mevcut kurumsal üyelerle birlikte, tüm finans piyasalarında dağıtılmış defter teknolojisinin büyümesini ve benimsenmesini kolaylaştırmak için grup içinde faal bir görev üstleneceklerini de ifade etti.

Wall Street Blockchain Alliance Bakanı Ron Quaranta, KPMG’nin küresel ölçekte önemli bir üye olduğunun altını çizerek, onlarla iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Blockchain teknolojisinin, finans dışı alanlarda da yaygınlaşması için çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene, sanayi araştırmalarını ilerletmek amacıyla Microsoft ile KPMG bir ortaklığa gitmişti. Kendi aralarında kurdukları konsorsiyum ile başarılı sonuçlar elde eden ikilinin ardından KPMG’nin, Wall Street Blockchain Alliance içine de dahil olması yeni projelerin önünü açıyor. KPMG tarafından yapılan açıklamada, dahil oldukları konsorsiyumların, kurumsal müşterilerini şaşırtacak ölçüde teknoloji sunacağı da ifade edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Accenture FinTech İnovasyon Laboratuvarı başvuruları açıldı
FinTech
90 görüntüleme
FinTech
90 görüntüleme

Accenture FinTech İnovasyon Laboratuvarı başvuruları açıldı

Erhan Kahraman - 21 Ekim 2018

Accenture, New York'ta açtığı FinTech İnovasyon Laboratuvarı'nın 12 haftalık programı için başvuruları almaya başladı. New York City İş Birliği Fonu…

Azimo’dan KOBİ’ler için ödeme hizmeti
Bankacılık
84 görüntüleme
Bankacılık
84 görüntüleme

Azimo’dan KOBİ’ler için ödeme hizmeti

Erhan Kahraman - 21 Ekim 2018

Dijital para transfer servisi Azimo, İngiltere ve Avrupa'daki KOBİ'lerin 189 ülkedeki ticari ödeme ve yatırımlarında kullanabilecekleri Azimo Business hizmetini devreye…

ABD’nin borsa otoritesi SEC, FinTech portali kurdu
Bankacılık
109 görüntüleme
Bankacılık
109 görüntüleme

ABD’nin borsa otoritesi SEC, FinTech portali kurdu

Erhan Kahraman - 20 Ekim 2018

Özel sektör ile FinTech, Blockchain ve yapay zeka gibi gelişmekte olan teknolojiler üzerine doğrudan iletişim kurmak isteyen ABD Menkul Kıymetler…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.