KOBİ’lere kredi sağlayan Kabbage 200 milyon dolar yatırım aldı

23 Kasım 2017
697 Görüntüleme

FinTech dünyasında isminden sıklıkla bahsettiren ve KOBİ’lere sağladığı alternatif kredi çözümleriyle başarılı bir grafik çizen Kabbage, Credit Suisse’den 200 milyon dolar yatırım almayı başardı. Aldığı yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 750 milyon dolar seviyesine çıkardı.

Bankacılık sisteminin sunduğu geleneksel kredi sistemlerine alternatif çözümler üreten Kabbage, özellikle KOBİ’lere sağladığı destekle dikkat çeken bir FinTech oluşumu. 2017 yılının yaz aylarında yine önemli bir yatırım alan Kabbage’a şimdi de Credit Suisse kol kanat gerdi. Credit Suisse tarafından Kabbage’a yapılan 200 milyon dolarlık destek ile firmanın toplam kredi verme potansiyeli 750 milyon dolar seviyesine çıktı.

Kredi almakta güçlük çeken KOBİ’lere odaklanan ve geleneksel kredi sistemlerine önemli bir alternatif oluşturan Kabbage, yaz aylarında SoftBank’tan destek almıştı. Japonya’nın önemli bankalarından biri olan SoftBank, yaz sonunda Kabbage’a 250 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Kredi değerlendirme kurumu DBRS tarafından A ve BBB puanları ile derecelendirilen Kabbage, bu alanda ilk ve tek FinTech şirketi olma unvanını eline bulunduruyor. İvmeli büyümelerini sürdürmek istediklerini belirten Kabbage yetkilileri, elde ettikleri fonu yeni kredi çözümleri üretmek için kullanacaklarını açıkladılar.

Finextra sitesinde yer alan haberde, Kabbage Sermaye Piyasası Başkanı Deepesh Jain’in sözlerine yer verildi. Jain, hem DBRS tarafından derecelendirilmiş bir FinTech olmaları, hem de Credit Suisse tarafından 200 milyon dolarlık bir yatırımla desteklenmiş olmaları sayesinde, KOBİ’lere sunacakları yeni ürünlerin sürekli artacağını söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
10 görüntüleme
Bankacılık
10 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.