KOBİ’lere kredi sağlayan Kabbage 200 milyon dolar yatırım aldı

23 Kasım 2017
659 Görüntüleme

FinTech dünyasında isminden sıklıkla bahsettiren ve KOBİ’lere sağladığı alternatif kredi çözümleriyle başarılı bir grafik çizen Kabbage, Credit Suisse’den 200 milyon dolar yatırım almayı başardı. Aldığı yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 750 milyon dolar seviyesine çıkardı.

Bankacılık sisteminin sunduğu geleneksel kredi sistemlerine alternatif çözümler üreten Kabbage, özellikle KOBİ’lere sağladığı destekle dikkat çeken bir FinTech oluşumu. 2017 yılının yaz aylarında yine önemli bir yatırım alan Kabbage’a şimdi de Credit Suisse kol kanat gerdi. Credit Suisse tarafından Kabbage’a yapılan 200 milyon dolarlık destek ile firmanın toplam kredi verme potansiyeli 750 milyon dolar seviyesine çıktı.

Kredi almakta güçlük çeken KOBİ’lere odaklanan ve geleneksel kredi sistemlerine önemli bir alternatif oluşturan Kabbage, yaz aylarında SoftBank’tan destek almıştı. Japonya’nın önemli bankalarından biri olan SoftBank, yaz sonunda Kabbage’a 250 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Kredi değerlendirme kurumu DBRS tarafından A ve BBB puanları ile derecelendirilen Kabbage, bu alanda ilk ve tek FinTech şirketi olma unvanını eline bulunduruyor. İvmeli büyümelerini sürdürmek istediklerini belirten Kabbage yetkilileri, elde ettikleri fonu yeni kredi çözümleri üretmek için kullanacaklarını açıkladılar.

Finextra sitesinde yer alan haberde, Kabbage Sermaye Piyasası Başkanı Deepesh Jain’in sözlerine yer verildi. Jain, hem DBRS tarafından derecelendirilmiş bir FinTech olmaları, hem de Credit Suisse tarafından 200 milyon dolarlık bir yatırımla desteklenmiş olmaları sayesinde, KOBİ’lere sunacakları yeni ürünlerin sürekli artacağını söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
37 görüntüleme
Genel
37 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
49 görüntüleme
Röportaj
49 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
44 görüntüleme
FinTech
44 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.