KOBİ’lere kredi sağlayan Kabbage 200 milyon dolar yatırım aldı

23 Kasım 2017
766 Görüntüleme

FinTech dünyasında isminden sıklıkla bahsettiren ve KOBİ’lere sağladığı alternatif kredi çözümleriyle başarılı bir grafik çizen Kabbage, Credit Suisse’den 200 milyon dolar yatırım almayı başardı. Aldığı yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 750 milyon dolar seviyesine çıkardı.

Bankacılık sisteminin sunduğu geleneksel kredi sistemlerine alternatif çözümler üreten Kabbage, özellikle KOBİ’lere sağladığı destekle dikkat çeken bir FinTech oluşumu. 2017 yılının yaz aylarında yine önemli bir yatırım alan Kabbage’a şimdi de Credit Suisse kol kanat gerdi. Credit Suisse tarafından Kabbage’a yapılan 200 milyon dolarlık destek ile firmanın toplam kredi verme potansiyeli 750 milyon dolar seviyesine çıktı.

Kredi almakta güçlük çeken KOBİ’lere odaklanan ve geleneksel kredi sistemlerine önemli bir alternatif oluşturan Kabbage, yaz aylarında SoftBank’tan destek almıştı. Japonya’nın önemli bankalarından biri olan SoftBank, yaz sonunda Kabbage’a 250 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Kredi değerlendirme kurumu DBRS tarafından A ve BBB puanları ile derecelendirilen Kabbage, bu alanda ilk ve tek FinTech şirketi olma unvanını eline bulunduruyor. İvmeli büyümelerini sürdürmek istediklerini belirten Kabbage yetkilileri, elde ettikleri fonu yeni kredi çözümleri üretmek için kullanacaklarını açıkladılar.

Finextra sitesinde yer alan haberde, Kabbage Sermaye Piyasası Başkanı Deepesh Jain’in sözlerine yer verildi. Jain, hem DBRS tarafından derecelendirilmiş bir FinTech olmaları, hem de Credit Suisse tarafından 200 milyon dolarlık bir yatırımla desteklenmiş olmaları sayesinde, KOBİ’lere sunacakları yeni ürünlerin sürekli artacağını söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
13 görüntüleme
Açık Bankacılık
13 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.