FinTech dünyasında isminden sıklıkla bahsettiren ve KOBİ’lere sağladığı alternatif kredi çözümleriyle başarılı bir grafik çizen Kabbage, Credit Suisse’den 200 milyon dolar yatırım almayı başardı. Aldığı yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 750 milyon dolar seviyesine çıkardı.

Bankacılık sisteminin sunduğu geleneksel kredi sistemlerine alternatif çözümler üreten Kabbage, özellikle KOBİ’lere sağladığı destekle dikkat çeken bir FinTech oluşumu. 2017 yılının yaz aylarında yine önemli bir yatırım alan Kabbage’a şimdi de Credit Suisse kol kanat gerdi. Credit Suisse tarafından Kabbage’a yapılan 200 milyon dolarlık destek ile firmanın toplam kredi verme potansiyeli 750 milyon dolar seviyesine çıktı.

Kredi almakta güçlük çeken KOBİ’lere odaklanan ve geleneksel kredi sistemlerine önemli bir alternatif oluşturan Kabbage, yaz aylarında SoftBank’tan destek almıştı. Japonya’nın önemli bankalarından biri olan SoftBank, yaz sonunda Kabbage’a 250 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Kredi değerlendirme kurumu DBRS tarafından A ve BBB puanları ile derecelendirilen Kabbage, bu alanda ilk ve tek FinTech şirketi olma unvanını eline bulunduruyor. İvmeli büyümelerini sürdürmek istediklerini belirten Kabbage yetkilileri, elde ettikleri fonu yeni kredi çözümleri üretmek için kullanacaklarını açıkladılar.

Finextra sitesinde yer alan haberde, Kabbage Sermaye Piyasası Başkanı Deepesh Jain’in sözlerine yer verildi. Jain, hem DBRS tarafından derecelendirilmiş bir FinTech olmaları, hem de Credit Suisse tarafından 200 milyon dolarlık bir yatırımla desteklenmiş olmaları sayesinde, KOBİ’lere sunacakları yeni ürünlerin sürekli artacağını söyledi.