KOBİ’lere kredi sağlayan Kabbage 200 milyon dolar yatırım aldı

23 Kasım 2017
726 Görüntüleme

FinTech dünyasında isminden sıklıkla bahsettiren ve KOBİ’lere sağladığı alternatif kredi çözümleriyle başarılı bir grafik çizen Kabbage, Credit Suisse’den 200 milyon dolar yatırım almayı başardı. Aldığı yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 750 milyon dolar seviyesine çıkardı.

Bankacılık sisteminin sunduğu geleneksel kredi sistemlerine alternatif çözümler üreten Kabbage, özellikle KOBİ’lere sağladığı destekle dikkat çeken bir FinTech oluşumu. 2017 yılının yaz aylarında yine önemli bir yatırım alan Kabbage’a şimdi de Credit Suisse kol kanat gerdi. Credit Suisse tarafından Kabbage’a yapılan 200 milyon dolarlık destek ile firmanın toplam kredi verme potansiyeli 750 milyon dolar seviyesine çıktı.

Kredi almakta güçlük çeken KOBİ’lere odaklanan ve geleneksel kredi sistemlerine önemli bir alternatif oluşturan Kabbage, yaz aylarında SoftBank’tan destek almıştı. Japonya’nın önemli bankalarından biri olan SoftBank, yaz sonunda Kabbage’a 250 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Kredi değerlendirme kurumu DBRS tarafından A ve BBB puanları ile derecelendirilen Kabbage, bu alanda ilk ve tek FinTech şirketi olma unvanını eline bulunduruyor. İvmeli büyümelerini sürdürmek istediklerini belirten Kabbage yetkilileri, elde ettikleri fonu yeni kredi çözümleri üretmek için kullanacaklarını açıkladılar.

Finextra sitesinde yer alan haberde, Kabbage Sermaye Piyasası Başkanı Deepesh Jain’in sözlerine yer verildi. Jain, hem DBRS tarafından derecelendirilmiş bir FinTech olmaları, hem de Credit Suisse tarafından 200 milyon dolarlık bir yatırımla desteklenmiş olmaları sayesinde, KOBİ’lere sunacakları yeni ürünlerin sürekli artacağını söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
15 görüntüleme
Video
15 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
15 görüntüleme
Genel
15 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.