Akıllı telefonları ile BBVA’nın mobil bankacılık uygulamasına giriş yapan kullanıcılar, Samsung tarafından sunulan retina tarama teknolojisini kullanabilecekler.

İspanya’nın ünlü bankası BBVA, yaptığı resmi açıklama ile Samsung tarafından sunulan retina tarama sistemini, kendi bünyelerindeki mobil bankacılık uygulamasında kullanacaklarını aktardı. Kimlik doğrulama sistemleri arasında en güvenli olan yöntemin retina tarama olduğuna inandıklarını söyleyen BBVA yetkilileri, Samsung akıllı telefon sahiplerine bu teknolojiyi sunmaya başlıyorlar.

Herhangi bir şifre girmelerine gerek kalmadan kimlik doğrulama işleminin gerçekleşeceğini belirten BBVA yetkilileri, akıllı telefonun ön kamerasına bakmanın, mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmak için yeterli olduğunu açıkladılar.

BBVA tarafından yapılan resmi açıklamada, Samsung ile ortaklaşa geliştirdikleri projenin hayata geçmesiyle birlikte, geleneksel yöntemlerle mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmanın artık rafa kaldırılacağı belirtildi. Samsung’un geliştirdiği ve destekli akıllı telefonlarda tek adımda kimlik doğrulama işlemini tamamladığı sistemin, İspanya’da ilk kez BBVA ile hayata geçtiği de vurgulandı.

BBVA’nın paylaştığı basın bülteninde retina taramanın, mobil bankacılık uygulamasına giriş için kullanılabilecek en güvenli yöntem olduğunun altı çizildi.

BBVA İspanya Mobil Kanallar Başkanı Raúl Navarrete, “BBVA’nın ilk günden beri amacı hızlı, pratik ve kullanıcı dostu bir arabirim ile müşterilerine zahmetsiz kimlik doğrulama sistemi sunmak. Samsung tarafından geliştirilen retina taraması, yalnızca platformumuza çeviklik ve kesintisiz erişim imkanı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda benzersiz bir siber güvenlik seviyesi de sunuyor,” şeklinde konuştu.