JPMorgan Chase, 400 milyon dolarlık WePay alımını tamamladı

5 Aralık 2017
418 Görüntüleme

400 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atan JPMorgan Chase, yaptığı resmi açıklama ile WePay’i satın aldığını belirtti.

Ödemeler için kitle fonlaması (crowdfunding) platformu sunan girişim WePay’i resmen satın aldığını duyuran JPMorgan Chase, Ekim ayından bu yana satın almanın gerçekleşmesi için çalışmalarını sürdürüyordu. TechCrunch tarafından yapılan habere göre, 400 milyon dolar karşılığında gerçekleşen satın alımın ardından WePay’in kullanıcılarına sunduğu kitle fonlaması tabanlı ödeme çözümleri Chase tarafından da kullanıma açılacak.

Yapılan haberde daha önce de iki firma arasında diyalogların yaşandığından bahsedildi. WePay’e 220 milyon dolar yatırım yapacağı söylentileri dolaşan JPMorgan Chase’in, daha sonra bu yatırımı geri çekmesinden söz edildi. Haber kaynağına göre, yatırım kararından vazgeçilmesinin firmalar arasında satın alma sürecine girilmesine işaret ediyordu.

Dedikoduları gerçeğe dönüştüren JPMorgan Chase, WePay’i resmen satın aldığını açıklamasına rağmen tutarın beklenenden fazla olması uzmanları ters köşeye yatırdı. Habere göre, 220 milyon dolarlık yatırım planı rafa kaldırıldıktan sonra, satın alma sürecine geçildiğinde meblağın neredeyse iki katına çıkmasını kimse beklemiyordu. Birçoklarını şaşırtan JPMorgan Chase, satın alma sürecinin 400 milyon dolar ile tamamlandığını resmen açıkladı.

WePay tarafından sunulan ödeme seçeneklerini kendi teknolojisine entegre edecek olan JPMorgan Chase, yönetim kadrosunda da değişiklikler yapacak. WePay’in kurucularından olan Bill Clerico’nun kendi operasyonlarını yönetmesine izin verilecek.

WePay tarafından sunulan teknolojiyi, 4 milyondan fazla müşterisine sunacak olan JPMorgan Chase, FinTech sektörüne kıyasla kendi bankacılık hizmetlerinde eksik kalan noktaları da bu sayede kapatacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak
Bankacılık
35 görüntüleme
Bankacılık
35 görüntüleme

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

American Express ödemenin kanıtını Blockchain ile sağlayacağı yeni bir sistem için patent başvurusu yaptı. Amerikalı finans devi American Express, Blockchain…

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği
Bankacılık
51 görüntüleme
Bankacılık
51 görüntüleme

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor. Worldpay ve Mastercard, ödeme…

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar
FinTech
65 görüntüleme
FinTech
65 görüntüleme

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

PayPal CEO'su Dan Schulman, Alman sektörel gazetesi Handelsblatt'a verdiği demeçte, son dönemde yaptıkları satın almaların artarak devam edeceğini açıkladı. Sağlıklı…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.