Rapor: Milenyum kuşağı parayı Bitcoin’e yatırıyor

5 Aralık 2017
1308 Görüntüleme

Milenyum kuşağında her dört kişiden biri, kazandıkları parayı standart banka hesapları yerine Bitcoin’e yatırmayı tercih ediyor.

Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre sahip oldukları varlıkları dijital para birimi Bitcoin’e yatıran milenyum nesli, bu tercihin sebebini ise “paranın daha güvende olması ve daha fazla getiri sağlaması” şeklinde açıklıyor. Araştırmaya katılan 10 bin genç arasında yüzde 70 çoğunluk, bankalar tarafından sunulan faiz oranlarından memnun olmadığını belirtiyor. Dahası, katılımcıların yüzde 65’i parayı bizzat kontrol etme kabiliyetine sahip oldukları gerekçesiyle Bitcoin’deki varlıkların daha güvende olduğunu öne sürüyor.

Aynı araştırma verilerinde göze çarpan bir diğer detay ise, kadınlar arasında Bitcoin ile başlayan dijital para yatırımlarını diğer kripto para birimlerine genişletenlerin oranının üçte ikiye yaklaşması.

Gençler bankalardan Bitcoin cüzdanı istiyor

Bitcoin’i bir yatırım unsuru olarak gören milenyum kuşağı, bankalardan da daha makul hizmetler görmek istiyor. Katılımcıların yüzde 45’i, hizmet aldıkları bankaların Bitcoin cüzdanlarını günlük operasyonlara dahil etmesini talep ediyor. Böylelikle mevcut banka hesaplarından Bitcoin’e yatırım yapmak kolaylaşacak.

Blockchain Capital, milenyum neslinin büyük çoğunluğunun sahip olduğu tasarrufun üçte ikisini sanal para birimlerine yatıracağını öngörüyor. Sitenin kurucusu Andrew Sung, gençlerin yeni teknolojileri benimsemede öncü olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “Genç nesil yeni teknolojiler karşısında harekete geçme konusunda lider. En yeni akıllı telefonları onlar alıyor. Bu atiklik son yıllarda milenyum kuşağının büyük fonlardan ve finans kuruluşlarından erken davranarak Bitcoin’e yatırım yapmasıyla sonuçlandı.”

Raporun tamamını okumak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak
Bankacılık
35 görüntüleme
Bankacılık
35 görüntüleme

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

American Express ödemenin kanıtını Blockchain ile sağlayacağı yeni bir sistem için patent başvurusu yaptı. Amerikalı finans devi American Express, Blockchain…

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği
Bankacılık
51 görüntüleme
Bankacılık
51 görüntüleme

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor. Worldpay ve Mastercard, ödeme…

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar
FinTech
65 görüntüleme
FinTech
65 görüntüleme

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

PayPal CEO'su Dan Schulman, Alman sektörel gazetesi Handelsblatt'a verdiği demeçte, son dönemde yaptıkları satın almaların artarak devam edeceğini açıkladı. Sağlıklı…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.