Gelişmekte olan pazarlara odaklanan para transferi uygulaması WorldRemit, aldığı 40 milyon dolarlık yatırımla birlikte toplam değerini 220 milyon dolar seviyesine çıkardı.

Asya ve Afrika pazarlarına odaklanan bir yatırım firması olan LeapFrog Invesments liderliğinde gerçekleşen C serisi yatırım turunda, WorldRemit toplamda 40 milyon dolar yatırım elde etti. Yatırım turuna katılanlar arasında Kaliforniya menşeli yatırım firması Accel ve TCV de vardı. Bahsi geçen her iki firma da WorldRemit’in önceki yatırımlarında yer alan isimler olarak dikkat çektiler.

2010 yılında kurulmuş olan WorldRemit’in merkezi İngiltere’nin Londra şehrinde bulunuyor. Mobil uygulama tabanlı çalışan ve özellikle gelişmekte olan pazarlara odaklanan şirket, kullanıcılar arasında hızlı ve zahmetsiz para transferlerinin gerçekleşmesini mümkün kılıyor. Android işletim sistemini destekleyen mobil cihazlarda çalışan uygulama, dijital biçimde para transferini hızlı biçimde yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar hesaplarına gelen paraları dilerlerse en yakın para çekme noktasından nakit olarak alabiliyorlar.

WorldRemit’in almış olduğu yatırımı haber sayfasına taşıyan Bank Innovation sitesi, elde edilen yatırımın firma tarafından yeni projeler için kullanılacağını yazdı. Haberde belirtilene göre, 2020 yılına kadar 10 milyon kullanıcı hedefleyen WorldRemit, farklı ülkelerde yer alan kullanıcılarını birbirine bağlamayı amaçlıyor. Öte yandan para çekme noktalarını da artırmayı planlayan firma, yine gelişmekte olan pazarları hedef alarak yeni cihazları konuşlandıracak.

Geçtiğimiz ay içinde Güney Kore’de kullanıma açılan WorldRemit; Zimbabve, Seyşeller ve Maldivler’de para çekme noktaları oluşturdu. Bir önceki yatırım turunu 2015 yılında gerçekleştiren firma, o günden bu yana işlem hacminde yüzde 400 oranında artış yakaladığını açıklamıştı.