Nanopay Corporation, farklı para birimlerinde geçerli olmak üzere, anında ödeme imkanı sağlayan B2B (Business to business – işletmeden işletmeye) ödeme platformunu duyurdu.

Resmi bir basın açıklaması yapan Nanopay, uluslararası ticari ortakların banka hesapları arasında gerçekleştirecekleri ödemeleri kolay, güvenli ve gerçek zamanlı biçimde işlemesini sağlayan yeni çözümünü tanıttı. Kanada’da halihazırda devam eden yerel ödeme çözümlerine ek olarak 2018 Şubat ayında ABD ve Kanada arasındaki sınır ötesi ticari ödeme platformu aktif hale gelecek. 2018’in ikinci çeyreğinde ise Hindistan ve Çin’e de ödeme işlemleri gerçekleşmeye başlayacak.

Nanopay’ın kurucusu ve CEO’su Laurence Cooke, “İşletmeler gün geçtikçe küreselleşiyor. Şirketlerin kullandıkları geleneksel ödeme yöntemleri ve uluslararası ticaret ortakları tarafından yapılan ödemelerin ellerine geçme süreci genellikle yavaş ve pahalı. Öte yandan işlemleri izlemek de mümkün değil,” vurgusunu yaptı. Kurdukları sistemin güven platformu oluşturacağını söyleyen Cooke, “İş ilişkileri güven üzerine kurulmuştur. Nanopay platformu, işletmelerin birlikte çalışmaları konusunda engel oluşturan ödeme risklerini ortadan kaldırıyor. Bu sistemde, yapılan ödemelerin sürecini anbean izleyebiliyorsunuz,” açıklamasını yaptı.

Nanopay tarafından yapılan resmi açıklamada, ABD ve Kanada arasında uzun zamandır devam eden ticaret ilişkisine dikkat çekildi. İki ülke arasındaki ticari koridorun, Çin’den sonra dünyanın ikinci büyük ticari işlem hacmine sahip olduğu açıklandı. Bu durumun Nanopay için önemli bir itici güç olduğu vurgulanan açıklamada, şirketler arasında kurulacak B2B ödeme altyapısının iyi bir alternatif olacağı belirtildi.