Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti

13 Aralık 2017
607 Görüntüleme

FinTech sektöründe adından sıklıkla söz ettiren firmalarından olan Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon elde etmeyi başardı.

Müşterilerine POS cihazları üzerinden kredi ve taksit seçenekleri sunan Affirm firması, satış anında kolay ödeme imkanları tanımasıyla öne çıkan bir isim. Başta online mecralar olmak üzere birçok perakende markasında da satış anında kredi ve taksit çözümleri sunarak adından söz ettiriyor. Düzenledikleri yatırım turunda hatırı sayılır tutarları kasalarına eklemeleri de başarılarını tasdikliyor.

Affirm, Singapur menşeli servet yönetimi firması GIC tarafından yönetilen E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Khosla Ventures, Lightspeed Venture Partners, Founders Fund, Spark Capital, Caffeinated Capital ve Ribbit Capital isimleri yer aldı.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, elde ettiği yeni yatırımların ardından firmanın toplam değerinde de önemli bir değişiklik yaşanacak. Haberde belirtilene göre, daha önce 800 milyon dolar olarak belirlenen şirket değerinin, 1,5 ila 2 milyar dolar arasında bir seviyeye çıkacağı iddia edildi.

PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Affirm CEO’su Max Levchin, Bank Innovation sitesine verdiği demeçte, “Aldığımız yatırımların ardından Affirm olarak satış noktalarımızda büyümeye devam edecek, tüccar ortaklarımız için yeni hizmetler sunacak, Affirm App içinde yeni ürünler oluşturacak ve uluslararası genişlememize devam edeceğiz,” sözlerini kullandı.

Müşterilerine alışveriş yapmak için sanal kart hizmeti sunan Affirm, hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde çalışıyor. Affirm; Wayfair, Expedia, Goodyear, Motorola, DJI, Casper ve Cole Haan gibi şirketlerle birlikte toplamda bin 200 ortaklığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
10 görüntüleme
Bankacılık
10 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.