Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti

13 Aralık 2017
691 Görüntüleme

FinTech sektöründe adından sıklıkla söz ettiren firmalarından olan Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon elde etmeyi başardı.

Müşterilerine POS cihazları üzerinden kredi ve taksit seçenekleri sunan Affirm firması, satış anında kolay ödeme imkanları tanımasıyla öne çıkan bir isim. Başta online mecralar olmak üzere birçok perakende markasında da satış anında kredi ve taksit çözümleri sunarak adından söz ettiriyor. Düzenledikleri yatırım turunda hatırı sayılır tutarları kasalarına eklemeleri de başarılarını tasdikliyor.

Affirm, Singapur menşeli servet yönetimi firması GIC tarafından yönetilen E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Khosla Ventures, Lightspeed Venture Partners, Founders Fund, Spark Capital, Caffeinated Capital ve Ribbit Capital isimleri yer aldı.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, elde ettiği yeni yatırımların ardından firmanın toplam değerinde de önemli bir değişiklik yaşanacak. Haberde belirtilene göre, daha önce 800 milyon dolar olarak belirlenen şirket değerinin, 1,5 ila 2 milyar dolar arasında bir seviyeye çıkacağı iddia edildi.

PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Affirm CEO’su Max Levchin, Bank Innovation sitesine verdiği demeçte, “Aldığımız yatırımların ardından Affirm olarak satış noktalarımızda büyümeye devam edecek, tüccar ortaklarımız için yeni hizmetler sunacak, Affirm App içinde yeni ürünler oluşturacak ve uluslararası genişlememize devam edeceğiz,” sözlerini kullandı.

Müşterilerine alışveriş yapmak için sanal kart hizmeti sunan Affirm, hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde çalışıyor. Affirm; Wayfair, Expedia, Goodyear, Motorola, DJI, Casper ve Cole Haan gibi şirketlerle birlikte toplamda bin 200 ortaklığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
15 görüntüleme
Açık Bankacılık
15 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.