Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti

13 Aralık 2017
642 Görüntüleme

FinTech sektöründe adından sıklıkla söz ettiren firmalarından olan Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon elde etmeyi başardı.

Müşterilerine POS cihazları üzerinden kredi ve taksit seçenekleri sunan Affirm firması, satış anında kolay ödeme imkanları tanımasıyla öne çıkan bir isim. Başta online mecralar olmak üzere birçok perakende markasında da satış anında kredi ve taksit çözümleri sunarak adından söz ettiriyor. Düzenledikleri yatırım turunda hatırı sayılır tutarları kasalarına eklemeleri de başarılarını tasdikliyor.

Affirm, Singapur menşeli servet yönetimi firması GIC tarafından yönetilen E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Khosla Ventures, Lightspeed Venture Partners, Founders Fund, Spark Capital, Caffeinated Capital ve Ribbit Capital isimleri yer aldı.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, elde ettiği yeni yatırımların ardından firmanın toplam değerinde de önemli bir değişiklik yaşanacak. Haberde belirtilene göre, daha önce 800 milyon dolar olarak belirlenen şirket değerinin, 1,5 ila 2 milyar dolar arasında bir seviyeye çıkacağı iddia edildi.

PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Affirm CEO’su Max Levchin, Bank Innovation sitesine verdiği demeçte, “Aldığımız yatırımların ardından Affirm olarak satış noktalarımızda büyümeye devam edecek, tüccar ortaklarımız için yeni hizmetler sunacak, Affirm App içinde yeni ürünler oluşturacak ve uluslararası genişlememize devam edeceğiz,” sözlerini kullandı.

Müşterilerine alışveriş yapmak için sanal kart hizmeti sunan Affirm, hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde çalışıyor. Affirm; Wayfair, Expedia, Goodyear, Motorola, DJI, Casper ve Cole Haan gibi şirketlerle birlikte toplamda bin 200 ortaklığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
15 görüntüleme
Video
15 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
15 görüntüleme
Genel
15 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.