Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti

13 Aralık 2017
572 Görüntüleme

FinTech sektöründe adından sıklıkla söz ettiren firmalarından olan Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon elde etmeyi başardı.

Müşterilerine POS cihazları üzerinden kredi ve taksit seçenekleri sunan Affirm firması, satış anında kolay ödeme imkanları tanımasıyla öne çıkan bir isim. Başta online mecralar olmak üzere birçok perakende markasında da satış anında kredi ve taksit çözümleri sunarak adından söz ettiriyor. Düzenledikleri yatırım turunda hatırı sayılır tutarları kasalarına eklemeleri de başarılarını tasdikliyor.

Affirm, Singapur menşeli servet yönetimi firması GIC tarafından yönetilen E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon sağladı. Diğer yatırımcılar arasında Khosla Ventures, Lightspeed Venture Partners, Founders Fund, Spark Capital, Caffeinated Capital ve Ribbit Capital isimleri yer aldı.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, elde ettiği yeni yatırımların ardından firmanın toplam değerinde de önemli bir değişiklik yaşanacak. Haberde belirtilene göre, daha önce 800 milyon dolar olarak belirlenen şirket değerinin, 1,5 ila 2 milyar dolar arasında bir seviyeye çıkacağı iddia edildi.

PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Affirm CEO’su Max Levchin, Bank Innovation sitesine verdiği demeçte, “Aldığımız yatırımların ardından Affirm olarak satış noktalarımızda büyümeye devam edecek, tüccar ortaklarımız için yeni hizmetler sunacak, Affirm App içinde yeni ürünler oluşturacak ve uluslararası genişlememize devam edeceğiz,” sözlerini kullandı.

Müşterilerine alışveriş yapmak için sanal kart hizmeti sunan Affirm, hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde çalışıyor. Affirm; Wayfair, Expedia, Goodyear, Motorola, DJI, Casper ve Cole Haan gibi şirketlerle birlikte toplamda bin 200 ortaklığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
42 görüntüleme
Genel
42 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
56 görüntüleme
Röportaj
56 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.