PayPal’dan Alman FinTech firması Raisin’e kritik yatırım

21 Aralık 2017
538 Görüntüleme

Avrupa genelinde daha iyi faiz oranlarıyla alışveriş yapılmasını sağlayan tasarruf mevduatı pazarı Raisin, ünlü ödeme şirketi PayPal’dan yatırım aldı. Uzmanlar tarafından “Stratejik bir hamle” olarak değerlendirilen yatırımın tutarı açıklanmadı.

Berlin merkezli FinTech startup’ı olan Raisin, daha önce Thrive Capital, Ribbit Capital ve Index Ventures da dahil olmak üzere çeşitli yatırım firmalarından 60 milyon avro fon elde etmişti. Techcrunch tarafından yapılan habere göre, PayPal tarafından destek gören Raisin, elde ettiği yatırımlarla Avrupa kıtasındaki büyümesini hızlandırmayı planlıyor.

PayPal EMEA Başkan Yardımcısı Stephen Taylor, “Raisin ve PayPal finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirme vizyonunu paylaşan iki firma. Raisin, sınır ötesi açık bankacılık sistemlerinin öncülerinden biri ve Avrupa pazarı için benzersiz çözümler sunuyor,” açıklamasında bulundu.

2013 yılında hayata geçen Raisin, Avrupa çapında finansal düzenlemelerden yararlanarak tüketicilere iyi bir bankacılık alternatif sunuyor. Tasarruf mevduat çözümlerini sadece yerele değil, Avrupa geneline yaymasıyla da başarılı bir grafik çiziyor.

Almanya’nın FinTech sektöründeki bir başka parlayan yıldızı olan dijital banka N26 ile ortaklık kuran Raisin, yapılan entegrasyonun ardından mevduat çözümlerini N26 müşterilerine de sunmaya başladı.

Aralık 2017 başlarında, hizmet verdiği toplam müşteri sayısını 100 binin üzerine çıkaran Raisin, 18 Avrupa ülkesinde ortaklık kurduğu 40 banka ile çalışıyor. 120 kişilik bir ekip ile müşterilerine hizmet sunan firma; Almanya, Fransa, İspanya ve Avusturya’da ülkeye özel platformlar sunuyor. Raisin ayrıca, Manchester menşeli FinTech şirketi PBF Solutions’ı da yakın zaman önce satın almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı
Haber
21 görüntüleme
Haber
21 görüntüleme

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı

yazar05 - 22 Ekim 2018

FinTech girişimleri için oldukça önemli olan 6493 sayılı "ÖDEME HİZMETLERİ VE ELEKTRONİK PARA İHRACI İLE ÖDEME KURULUŞLARI VE ELEKTRONİK PARA…

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
47 görüntüleme
Genel
47 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
60 görüntüleme
Röportaj
60 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.