PayPal’dan Alman FinTech firması Raisin’e kritik yatırım

21 Aralık 2017
569 Görüntüleme

Avrupa genelinde daha iyi faiz oranlarıyla alışveriş yapılmasını sağlayan tasarruf mevduatı pazarı Raisin, ünlü ödeme şirketi PayPal’dan yatırım aldı. Uzmanlar tarafından “Stratejik bir hamle” olarak değerlendirilen yatırımın tutarı açıklanmadı.

Berlin merkezli FinTech startup’ı olan Raisin, daha önce Thrive Capital, Ribbit Capital ve Index Ventures da dahil olmak üzere çeşitli yatırım firmalarından 60 milyon avro fon elde etmişti. Techcrunch tarafından yapılan habere göre, PayPal tarafından destek gören Raisin, elde ettiği yatırımlarla Avrupa kıtasındaki büyümesini hızlandırmayı planlıyor.

PayPal EMEA Başkan Yardımcısı Stephen Taylor, “Raisin ve PayPal finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirme vizyonunu paylaşan iki firma. Raisin, sınır ötesi açık bankacılık sistemlerinin öncülerinden biri ve Avrupa pazarı için benzersiz çözümler sunuyor,” açıklamasında bulundu.

2013 yılında hayata geçen Raisin, Avrupa çapında finansal düzenlemelerden yararlanarak tüketicilere iyi bir bankacılık alternatif sunuyor. Tasarruf mevduat çözümlerini sadece yerele değil, Avrupa geneline yaymasıyla da başarılı bir grafik çiziyor.

Almanya’nın FinTech sektöründeki bir başka parlayan yıldızı olan dijital banka N26 ile ortaklık kuran Raisin, yapılan entegrasyonun ardından mevduat çözümlerini N26 müşterilerine de sunmaya başladı.

Aralık 2017 başlarında, hizmet verdiği toplam müşteri sayısını 100 binin üzerine çıkaran Raisin, 18 Avrupa ülkesinde ortaklık kurduğu 40 banka ile çalışıyor. 120 kişilik bir ekip ile müşterilerine hizmet sunan firma; Almanya, Fransa, İspanya ve Avusturya’da ülkeye özel platformlar sunuyor. Raisin ayrıca, Manchester menşeli FinTech şirketi PBF Solutions’ı da yakın zaman önce satın almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
10 görüntüleme
Bankacılık
10 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.