PayPal’dan Alman FinTech firması Raisin’e kritik yatırım

21 Aralık 2017
618 Görüntüleme

Avrupa genelinde daha iyi faiz oranlarıyla alışveriş yapılmasını sağlayan tasarruf mevduatı pazarı Raisin, ünlü ödeme şirketi PayPal’dan yatırım aldı. Uzmanlar tarafından “Stratejik bir hamle” olarak değerlendirilen yatırımın tutarı açıklanmadı.

Berlin merkezli FinTech startup’ı olan Raisin, daha önce Thrive Capital, Ribbit Capital ve Index Ventures da dahil olmak üzere çeşitli yatırım firmalarından 60 milyon avro fon elde etmişti. Techcrunch tarafından yapılan habere göre, PayPal tarafından destek gören Raisin, elde ettiği yatırımlarla Avrupa kıtasındaki büyümesini hızlandırmayı planlıyor.

PayPal EMEA Başkan Yardımcısı Stephen Taylor, “Raisin ve PayPal finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirme vizyonunu paylaşan iki firma. Raisin, sınır ötesi açık bankacılık sistemlerinin öncülerinden biri ve Avrupa pazarı için benzersiz çözümler sunuyor,” açıklamasında bulundu.

2013 yılında hayata geçen Raisin, Avrupa çapında finansal düzenlemelerden yararlanarak tüketicilere iyi bir bankacılık alternatif sunuyor. Tasarruf mevduat çözümlerini sadece yerele değil, Avrupa geneline yaymasıyla da başarılı bir grafik çiziyor.

Almanya’nın FinTech sektöründeki bir başka parlayan yıldızı olan dijital banka N26 ile ortaklık kuran Raisin, yapılan entegrasyonun ardından mevduat çözümlerini N26 müşterilerine de sunmaya başladı.

Aralık 2017 başlarında, hizmet verdiği toplam müşteri sayısını 100 binin üzerine çıkaran Raisin, 18 Avrupa ülkesinde ortaklık kurduğu 40 banka ile çalışıyor. 120 kişilik bir ekip ile müşterilerine hizmet sunan firma; Almanya, Fransa, İspanya ve Avusturya’da ülkeye özel platformlar sunuyor. Raisin ayrıca, Manchester menşeli FinTech şirketi PBF Solutions’ı da yakın zaman önce satın almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.