Quovo’dan API destekli kişisel finans yönetimi uygulaması

22 Aralık 2017
762 Görüntüleme

Finansal veri sağlayıcı Quovo, üçüncü parti yazılımlara destek verecek olan API tabanlı kişisel finans yönetimi uygulaması geliştiriyor. Hayata geçecek olan uygulama ile tüketiciler, harcamalarını ve elde ettikleri gelirleri gerçek zamanlı biçimde izleyebilecekler.

Quovo tarafından geliştirilen kişisel finans yönetimi uygulaması, tüketicilerin finansal işlemlerini anbean izlemelerine imkan sunuyor. Banking Technology sitesinde yer alan habere göre, müşteriler tarafından belirlenecek maddi hedefler ışığında kullanıcısına tavsiyelerde bulunacak olan uygulama, elde edilen gelirlerin en uygun biçimde değerlendirilmesi için de yol gösterici olacak.

Şirket, yaptığı açıklamada, finansal kurumların kişisel finans yönetimi uygulamasını kendilerine göre özelleştirebileceklerini belirtti. Quovo, API destekli uygulamasının üçüncü parti yazılım geliştiriciler tarafından kullanılmasına imkan sağlayacak biçimde geliştirdiğini aktardı. Bankaların kendi müşterilerine göre uyarlayabilecekleri uygulama, modüler bir tasarıma sahip. Quovo bu sayede kullanıcılarının ihtiyaç duydukları yazılım paketlerini satın alarak gereksiz harcama yapmalarını engelliyor.

Quovo’nun ürün geliştirme sorumlusu ve firmanın kurucu ortağı Niko Karvounis, farklı hesapların birleştirilmesinin FinTech sistemlerinin olmazsa olmazı şeklinde değerlendirdi. Firmaların çoğu zaman Quovo’nun sunduğu gibi API’leri kullanarak çözüm üretmeye yanaştıklarını belirtti.

Geliştirdikleri API’nin farklı finansal uygulamalar içine gömülebileceğini ifade eden Karvounis, müşterilerine sundukları kontrol paneliyle her türlü entegrasyonun yapılmasına imkan tanıdıklarının altını çizdi.

Quovo, 2010 yılında kurulmuş bir FinTech startup’ı. Faaliyette olduğu süre boyunca birçok yenilik duyuran firma, bu yılın başlarında yeni nesil hesap kimlik doğrulama çözümü olan “Autoverified Micro-deposits” uygulamasını kullanıma açmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.