Quovo’dan API destekli kişisel finans yönetimi uygulaması

22 Aralık 2017
828 Görüntüleme

Finansal veri sağlayıcı Quovo, üçüncü parti yazılımlara destek verecek olan API tabanlı kişisel finans yönetimi uygulaması geliştiriyor. Hayata geçecek olan uygulama ile tüketiciler, harcamalarını ve elde ettikleri gelirleri gerçek zamanlı biçimde izleyebilecekler.

Quovo tarafından geliştirilen kişisel finans yönetimi uygulaması, tüketicilerin finansal işlemlerini anbean izlemelerine imkan sunuyor. Banking Technology sitesinde yer alan habere göre, müşteriler tarafından belirlenecek maddi hedefler ışığında kullanıcısına tavsiyelerde bulunacak olan uygulama, elde edilen gelirlerin en uygun biçimde değerlendirilmesi için de yol gösterici olacak.

Şirket, yaptığı açıklamada, finansal kurumların kişisel finans yönetimi uygulamasını kendilerine göre özelleştirebileceklerini belirtti. Quovo, API destekli uygulamasının üçüncü parti yazılım geliştiriciler tarafından kullanılmasına imkan sağlayacak biçimde geliştirdiğini aktardı. Bankaların kendi müşterilerine göre uyarlayabilecekleri uygulama, modüler bir tasarıma sahip. Quovo bu sayede kullanıcılarının ihtiyaç duydukları yazılım paketlerini satın alarak gereksiz harcama yapmalarını engelliyor.

Quovo’nun ürün geliştirme sorumlusu ve firmanın kurucu ortağı Niko Karvounis, farklı hesapların birleştirilmesinin FinTech sistemlerinin olmazsa olmazı şeklinde değerlendirdi. Firmaların çoğu zaman Quovo’nun sunduğu gibi API’leri kullanarak çözüm üretmeye yanaştıklarını belirtti.

Geliştirdikleri API’nin farklı finansal uygulamalar içine gömülebileceğini ifade eden Karvounis, müşterilerine sundukları kontrol paneliyle her türlü entegrasyonun yapılmasına imkan tanıdıklarının altını çizdi.

Quovo, 2010 yılında kurulmuş bir FinTech startup’ı. Faaliyette olduğu süre boyunca birçok yenilik duyuran firma, bu yılın başlarında yeni nesil hesap kimlik doğrulama çözümü olan “Autoverified Micro-deposits” uygulamasını kullanıma açmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

196 ülkede ödeme çözümleri sunan küresel FinTech şirketi Allied Wallet, Hong Kong'un en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Epayment'ı satın…

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Myanmar Merkez Bankası ülkede QR kod yöntemiyle ödemelerin yapılmasını yakında onaylayacak. Böylelikle mobil cihazlarla kolay bir şekilde ödemeler gerçekleştirilebilecek. Şanghay…

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.