Quovo’dan API destekli kişisel finans yönetimi uygulaması

22 Aralık 2017
663 Görüntüleme

Finansal veri sağlayıcı Quovo, üçüncü parti yazılımlara destek verecek olan API tabanlı kişisel finans yönetimi uygulaması geliştiriyor. Hayata geçecek olan uygulama ile tüketiciler, harcamalarını ve elde ettikleri gelirleri gerçek zamanlı biçimde izleyebilecekler.

Quovo tarafından geliştirilen kişisel finans yönetimi uygulaması, tüketicilerin finansal işlemlerini anbean izlemelerine imkan sunuyor. Banking Technology sitesinde yer alan habere göre, müşteriler tarafından belirlenecek maddi hedefler ışığında kullanıcısına tavsiyelerde bulunacak olan uygulama, elde edilen gelirlerin en uygun biçimde değerlendirilmesi için de yol gösterici olacak.

Şirket, yaptığı açıklamada, finansal kurumların kişisel finans yönetimi uygulamasını kendilerine göre özelleştirebileceklerini belirtti. Quovo, API destekli uygulamasının üçüncü parti yazılım geliştiriciler tarafından kullanılmasına imkan sağlayacak biçimde geliştirdiğini aktardı. Bankaların kendi müşterilerine göre uyarlayabilecekleri uygulama, modüler bir tasarıma sahip. Quovo bu sayede kullanıcılarının ihtiyaç duydukları yazılım paketlerini satın alarak gereksiz harcama yapmalarını engelliyor.

Quovo’nun ürün geliştirme sorumlusu ve firmanın kurucu ortağı Niko Karvounis, farklı hesapların birleştirilmesinin FinTech sistemlerinin olmazsa olmazı şeklinde değerlendirdi. Firmaların çoğu zaman Quovo’nun sunduğu gibi API’leri kullanarak çözüm üretmeye yanaştıklarını belirtti.

Geliştirdikleri API’nin farklı finansal uygulamalar içine gömülebileceğini ifade eden Karvounis, müşterilerine sundukları kontrol paneliyle her türlü entegrasyonun yapılmasına imkan tanıdıklarının altını çizdi.

Quovo, 2010 yılında kurulmuş bir FinTech startup’ı. Faaliyette olduğu süre boyunca birçok yenilik duyuran firma, bu yılın başlarında yeni nesil hesap kimlik doğrulama çözümü olan “Autoverified Micro-deposits” uygulamasını kullanıma açmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Accenture FinTech İnovasyon Laboratuvarı başvuruları açıldı
FinTech
88 görüntüleme
FinTech
88 görüntüleme

Accenture FinTech İnovasyon Laboratuvarı başvuruları açıldı

Erhan Kahraman - 21 Ekim 2018

Accenture, New York'ta açtığı FinTech İnovasyon Laboratuvarı'nın 12 haftalık programı için başvuruları almaya başladı. New York City İş Birliği Fonu…

Azimo’dan KOBİ’ler için ödeme hizmeti
Bankacılık
82 görüntüleme
Bankacılık
82 görüntüleme

Azimo’dan KOBİ’ler için ödeme hizmeti

Erhan Kahraman - 21 Ekim 2018

Dijital para transfer servisi Azimo, İngiltere ve Avrupa'daki KOBİ'lerin 189 ülkedeki ticari ödeme ve yatırımlarında kullanabilecekleri Azimo Business hizmetini devreye…

ABD’nin borsa otoritesi SEC, FinTech portali kurdu
Bankacılık
109 görüntüleme
Bankacılık
109 görüntüleme

ABD’nin borsa otoritesi SEC, FinTech portali kurdu

Erhan Kahraman - 20 Ekim 2018

Özel sektör ile FinTech, Blockchain ve yapay zeka gibi gelişmekte olan teknolojiler üzerine doğrudan iletişim kurmak isteyen ABD Menkul Kıymetler…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.