Quovo’dan API destekli kişisel finans yönetimi uygulaması

22 Aralık 2017
701 Görüntüleme

Finansal veri sağlayıcı Quovo, üçüncü parti yazılımlara destek verecek olan API tabanlı kişisel finans yönetimi uygulaması geliştiriyor. Hayata geçecek olan uygulama ile tüketiciler, harcamalarını ve elde ettikleri gelirleri gerçek zamanlı biçimde izleyebilecekler.

Quovo tarafından geliştirilen kişisel finans yönetimi uygulaması, tüketicilerin finansal işlemlerini anbean izlemelerine imkan sunuyor. Banking Technology sitesinde yer alan habere göre, müşteriler tarafından belirlenecek maddi hedefler ışığında kullanıcısına tavsiyelerde bulunacak olan uygulama, elde edilen gelirlerin en uygun biçimde değerlendirilmesi için de yol gösterici olacak.

Şirket, yaptığı açıklamada, finansal kurumların kişisel finans yönetimi uygulamasını kendilerine göre özelleştirebileceklerini belirtti. Quovo, API destekli uygulamasının üçüncü parti yazılım geliştiriciler tarafından kullanılmasına imkan sağlayacak biçimde geliştirdiğini aktardı. Bankaların kendi müşterilerine göre uyarlayabilecekleri uygulama, modüler bir tasarıma sahip. Quovo bu sayede kullanıcılarının ihtiyaç duydukları yazılım paketlerini satın alarak gereksiz harcama yapmalarını engelliyor.

Quovo’nun ürün geliştirme sorumlusu ve firmanın kurucu ortağı Niko Karvounis, farklı hesapların birleştirilmesinin FinTech sistemlerinin olmazsa olmazı şeklinde değerlendirdi. Firmaların çoğu zaman Quovo’nun sunduğu gibi API’leri kullanarak çözüm üretmeye yanaştıklarını belirtti.

Geliştirdikleri API’nin farklı finansal uygulamalar içine gömülebileceğini ifade eden Karvounis, müşterilerine sundukları kontrol paneliyle her türlü entegrasyonun yapılmasına imkan tanıdıklarının altını çizdi.

Quovo, 2010 yılında kurulmuş bir FinTech startup’ı. Faaliyette olduğu süre boyunca birçok yenilik duyuran firma, bu yılın başlarında yeni nesil hesap kimlik doğrulama çözümü olan “Autoverified Micro-deposits” uygulamasını kullanıma açmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
9 görüntüleme
Bankacılık
9 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi
Blockchain
9 görüntüleme
Blockchain
9 görüntüleme

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Türkiye'de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul'da düzenlenen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.