JPMorgan, 2018’de mobil cüzdan kullanımını artıracak

25 Aralık 2017
558 Görüntüleme

Mobil ödeme yöntemlerini teşvik amacıyla 2018 yılında yeni çözümlerini duyuracak olan JPMorgan Chase, mobil cüzdan uygulamalarının daha sık kullanılması için ek projeler geliştiriyor. 2018’in ilk çeyreğinde hayata geçirecekleri nakit geri ödeme uygulaması ile mobil cüzdan kullanım oranının önemli ölçüde artmasını hedefliyorlar.

JPMorgan Chase, resmi bir açıklama yaparak 2018 yılında uygulamaya alacağı yeni mobil cüzdan sistemini duyurdu. JPMorgan Chase’in hayata geçireceği yeni sistemde, müşteriler mobil cüzdan ile yaptıkları harcamalar karşılığında nakit geri ödeme “cashback” avantajından yararlanacaklar.

Chase Freedom’un Genel Müdürü BJ Mahoney, banka adına yaptığı konuşmada, Chase Sapphire kartının bir alt sınıfı olan Chase Freedom kart sahibi müşterilerinin 2018 yılından itibaren cashback uygulamasında faydalanabileceklerini belirtti. Buna göre, mobil cüzdan üzerinden ödeme yapan kullanıcılar yaptıkları harcama miktarına göre belli bir oranda nakit alabilecekler.

JPMorgan Chase, kendi mobil cüzdan uygulamasının yanı sıra, kart sahiplerinin farklı mobil cüzdan uygulamalarını da kullanmaları durumunda, 2018’in ilk üç ayı boyunca nakit ödeme yapacağını duyurdu. Bank Innovation sitesinde yer alan habere göre, 2018’in ilk üç ayı içerisinde mobil cüzdan uygulamaları ile 1.500 dolar harcama yapan müşteriler, yüzde 5 oranında nakit para alabilecekler.

Kart sahipleri, ödemelerini Apple Pay, Android Pay veya Samsung Pay üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. İlk çeyrekte mobil cüzdanlar üzerinden yapılacak harcamalar karşılığında alınacak ödüller arasında Netflix ve Hulu gibi yayınlara erişme seçenekleri de bulunuyor.

JPMorgan Chase, hayata geçireceği ödül uygulamaları ile mobil cüzdan uygulamalarının kullanımını önemli ölçüde artırmayı planlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
10 görüntüleme
Bankacılık
10 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.