JPMorgan, 2018’de mobil cüzdan kullanımını artıracak

25 Aralık 2017
522 Görüntüleme

Mobil ödeme yöntemlerini teşvik amacıyla 2018 yılında yeni çözümlerini duyuracak olan JPMorgan Chase, mobil cüzdan uygulamalarının daha sık kullanılması için ek projeler geliştiriyor. 2018’in ilk çeyreğinde hayata geçirecekleri nakit geri ödeme uygulaması ile mobil cüzdan kullanım oranının önemli ölçüde artmasını hedefliyorlar.

JPMorgan Chase, resmi bir açıklama yaparak 2018 yılında uygulamaya alacağı yeni mobil cüzdan sistemini duyurdu. JPMorgan Chase’in hayata geçireceği yeni sistemde, müşteriler mobil cüzdan ile yaptıkları harcamalar karşılığında nakit geri ödeme “cashback” avantajından yararlanacaklar.

Chase Freedom’un Genel Müdürü BJ Mahoney, banka adına yaptığı konuşmada, Chase Sapphire kartının bir alt sınıfı olan Chase Freedom kart sahibi müşterilerinin 2018 yılından itibaren cashback uygulamasında faydalanabileceklerini belirtti. Buna göre, mobil cüzdan üzerinden ödeme yapan kullanıcılar yaptıkları harcama miktarına göre belli bir oranda nakit alabilecekler.

JPMorgan Chase, kendi mobil cüzdan uygulamasının yanı sıra, kart sahiplerinin farklı mobil cüzdan uygulamalarını da kullanmaları durumunda, 2018’in ilk üç ayı boyunca nakit ödeme yapacağını duyurdu. Bank Innovation sitesinde yer alan habere göre, 2018’in ilk üç ayı içerisinde mobil cüzdan uygulamaları ile 1.500 dolar harcama yapan müşteriler, yüzde 5 oranında nakit para alabilecekler.

Kart sahipleri, ödemelerini Apple Pay, Android Pay veya Samsung Pay üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. İlk çeyrekte mobil cüzdanlar üzerinden yapılacak harcamalar karşılığında alınacak ödüller arasında Netflix ve Hulu gibi yayınlara erişme seçenekleri de bulunuyor.

JPMorgan Chase, hayata geçireceği ödül uygulamaları ile mobil cüzdan uygulamalarının kullanımını önemli ölçüde artırmayı planlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı

yazar05 - 22 Ekim 2018

FinTech girişimleri için oldukça önemli olan 6493 sayılı "ÖDEME HİZMETLERİ VE ELEKTRONİK PARA İHRACI İLE ÖDEME KURULUŞLARI VE ELEKTRONİK PARA…

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
47 görüntüleme
Genel
47 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
59 görüntüleme
Röportaj
59 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.