JPMorgan, 2018’de mobil cüzdan kullanımını artıracak

25 Aralık 2017
661 Görüntüleme

Mobil ödeme yöntemlerini teşvik amacıyla 2018 yılında yeni çözümlerini duyuracak olan JPMorgan Chase, mobil cüzdan uygulamalarının daha sık kullanılması için ek projeler geliştiriyor. 2018’in ilk çeyreğinde hayata geçirecekleri nakit geri ödeme uygulaması ile mobil cüzdan kullanım oranının önemli ölçüde artmasını hedefliyorlar.

JPMorgan Chase, resmi bir açıklama yaparak 2018 yılında uygulamaya alacağı yeni mobil cüzdan sistemini duyurdu. JPMorgan Chase’in hayata geçireceği yeni sistemde, müşteriler mobil cüzdan ile yaptıkları harcamalar karşılığında nakit geri ödeme “cashback” avantajından yararlanacaklar.

Chase Freedom’un Genel Müdürü BJ Mahoney, banka adına yaptığı konuşmada, Chase Sapphire kartının bir alt sınıfı olan Chase Freedom kart sahibi müşterilerinin 2018 yılından itibaren cashback uygulamasında faydalanabileceklerini belirtti. Buna göre, mobil cüzdan üzerinden ödeme yapan kullanıcılar yaptıkları harcama miktarına göre belli bir oranda nakit alabilecekler.

JPMorgan Chase, kendi mobil cüzdan uygulamasının yanı sıra, kart sahiplerinin farklı mobil cüzdan uygulamalarını da kullanmaları durumunda, 2018’in ilk üç ayı boyunca nakit ödeme yapacağını duyurdu. Bank Innovation sitesinde yer alan habere göre, 2018’in ilk üç ayı içerisinde mobil cüzdan uygulamaları ile 1.500 dolar harcama yapan müşteriler, yüzde 5 oranında nakit para alabilecekler.

Kart sahipleri, ödemelerini Apple Pay, Android Pay veya Samsung Pay üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. İlk çeyrekte mobil cüzdanlar üzerinden yapılacak harcamalar karşılığında alınacak ödüller arasında Netflix ve Hulu gibi yayınlara erişme seçenekleri de bulunuyor.

JPMorgan Chase, hayata geçireceği ödül uygulamaları ile mobil cüzdan uygulamalarının kullanımını önemli ölçüde artırmayı planlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

196 ülkede ödeme çözümleri sunan küresel FinTech şirketi Allied Wallet, Hong Kong'un en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Epayment'ı satın…

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Myanmar Merkez Bankası ülkede QR kod yöntemiyle ödemelerin yapılmasını yakında onaylayacak. Böylelikle mobil cihazlarla kolay bir şekilde ödemeler gerçekleştirilebilecek. Şanghay…

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.