JPMorgan, 2018’de mobil cüzdan kullanımını artıracak

25 Aralık 2017
608 Görüntüleme

Mobil ödeme yöntemlerini teşvik amacıyla 2018 yılında yeni çözümlerini duyuracak olan JPMorgan Chase, mobil cüzdan uygulamalarının daha sık kullanılması için ek projeler geliştiriyor. 2018’in ilk çeyreğinde hayata geçirecekleri nakit geri ödeme uygulaması ile mobil cüzdan kullanım oranının önemli ölçüde artmasını hedefliyorlar.

JPMorgan Chase, resmi bir açıklama yaparak 2018 yılında uygulamaya alacağı yeni mobil cüzdan sistemini duyurdu. JPMorgan Chase’in hayata geçireceği yeni sistemde, müşteriler mobil cüzdan ile yaptıkları harcamalar karşılığında nakit geri ödeme “cashback” avantajından yararlanacaklar.

Chase Freedom’un Genel Müdürü BJ Mahoney, banka adına yaptığı konuşmada, Chase Sapphire kartının bir alt sınıfı olan Chase Freedom kart sahibi müşterilerinin 2018 yılından itibaren cashback uygulamasında faydalanabileceklerini belirtti. Buna göre, mobil cüzdan üzerinden ödeme yapan kullanıcılar yaptıkları harcama miktarına göre belli bir oranda nakit alabilecekler.

JPMorgan Chase, kendi mobil cüzdan uygulamasının yanı sıra, kart sahiplerinin farklı mobil cüzdan uygulamalarını da kullanmaları durumunda, 2018’in ilk üç ayı boyunca nakit ödeme yapacağını duyurdu. Bank Innovation sitesinde yer alan habere göre, 2018’in ilk üç ayı içerisinde mobil cüzdan uygulamaları ile 1.500 dolar harcama yapan müşteriler, yüzde 5 oranında nakit para alabilecekler.

Kart sahipleri, ödemelerini Apple Pay, Android Pay veya Samsung Pay üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. İlk çeyrekte mobil cüzdanlar üzerinden yapılacak harcamalar karşılığında alınacak ödüller arasında Netflix ve Hulu gibi yayınlara erişme seçenekleri de bulunuyor.

JPMorgan Chase, hayata geçireceği ödül uygulamaları ile mobil cüzdan uygulamalarının kullanımını önemli ölçüde artırmayı planlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.