Blockchain eski topraklara yeni kan getirdi

26 Aralık 2017
582 Görüntüleme

Bloomberg’de yayınlanan bir makale Blockchain teknolojisinin IBM gibi kökleri eskiye dayanan şirketlere yeni bir heyecan getirdiğini vurguluyor.

Blockchain teknolojisini bu kadar popüler kılan şüphesiz ki bu teknoloji üzerinde çalışan kripto paraların hızlı değer yükselişi oldu. Öte yandan teknolojinin çok farklı alanlarda iş dünyasının ihtiyaçlarına sunacağı çözümler IBM gibi firmalar için özel bir anlam taşıyor.

Bloomberg’de Olga Kharif imzası ile yayınlanan bir makale konuya yeni bir bakış açısı getiriyor.

Bitcoin ile adını duyurduğuna dikkat çekilen Blockchain teknolojisinin IBM gibi teknoloji firmaları için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek başlayan makalede gelecek yıl bu teknolojinin IBM’in küresel ölçekteki 60 veri merkezinde sunulacağından bahsediliyor.

Makale, Markets & Markets’in araştırmasına göre geçen sene Blockchain teknolojisi üzerine kurulu ürün ve servislerin oluşturduğu sektör büyüklüğünün 242 milyon dolar olduğunu ancak beklentilerin bu rakamın 2022’de 720 milyar dolara ulaşacağının öngörüldüğünü belirtiyor ve bu durumun bulut hizmetlerine geçiş sürecinde büyük bir rekabet içinde yarışan teknoloji dünyasındaki IBM ve Microsoft Corp gibi şirketler için yeni fırsatlar yarattığına dikkat çekiliyor. Yazar bu şirketleri eski savaş gemilerine benzetiyor.

Yazının geri kalanını buradan okuyabilirsiniz.

 

Bu teknoloji devlerinin Blockchain teknolojilerinde büyük bir rol sahibi olmak için büyük çaba harcayacakları aşikar. Bu noktada finans ve bankacılık dünyasının dikkatini çekmesi gereken nokta birer teknoloji devine dönüşmeleri güç olan bu yapıların TechFin’lere, yani Teknoloji devi olup finans ve bankacılık sektörlerine adım atan şirketlere, karşı nasıl bir strateji izlemeleri gerektiği noktasında şimdiden kafa yormaya başlamaları gerektiği.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
10 görüntüleme
Bankacılık
10 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.