Kuantum bilgisayarlar için dev şirketlerden işbirliği

26 Aralık 2017
596 Görüntüleme

IBM geliştirmeye devam ettiği Kuantum bilgisayar teknolojileri için içlerinde JPMorgan Chase’in de yer aldığı pek çok şirket öncü kullanıcılar olacak.

IBM geçtiğimiz günlerde, iş dünyası ve bilim için büyük öneme sahip ticari kuantum bilgisayarları için IBM Q erken erişimine başvuran ilk müşterilerin listesini duyurdu. Bu müşteriler kuantum bilgisayarlar ile öncül pratik uygulamaları keşfetmek için IBM ile birlikte çalışacaklar.

Listesi yayınlanan şirketler arasında JPMorgan Chase, Daimler AG, Samsung, JSR Corporation, Barclays, Hitachi Metals, Honda, Nagase, Keio Üniversitesi, Oak Ridge National Lab, Oxford Üniversitesi ve Melbourne Üniversitesi bulunuyor.

Listesi yayınlanan öncü 12 kuruluş, yeni kurulan IBM Q Network’e katıldı. Fortune 500 şirketleri arasında yer alan bu şirketler, akademik kurumlar ve ulusal araştırma laboratuvarları, kuantum hesaplamayı geliştirmek için doğrudan IBM ile birlikte ortak çalışma sürdürecekler. Aynı zamanda IBM Q Network, IBM’in açık kaynaklı kuantum yazılımı ve geliştirici araçlarına dayanan bir kuantum bilgisayar ekosistemini de büyütmeyi teşvik edecek.

Finans ve bankacılık dünyası için kuantum bilgisayarlar yüksek işlem güçleri ile dikakt çekiyor. Özellikle vadeli işlemler, geleceğe dönük finansal modellerin oluşturulması ve tahmin edilmesi için kuantum bilgisayarlar geleneksel sistemlere göre çok daha yüksek işlem hızı ile dikkat çekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
15 görüntüleme
Genel
15 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.