Kuantum bilgisayarlar için dev şirketlerden işbirliği

26 Aralık 2017
508 Görüntüleme

IBM geliştirmeye devam ettiği Kuantum bilgisayar teknolojileri için içlerinde JPMorgan Chase’in de yer aldığı pek çok şirket öncü kullanıcılar olacak.

IBM geçtiğimiz günlerde, iş dünyası ve bilim için büyük öneme sahip ticari kuantum bilgisayarları için IBM Q erken erişimine başvuran ilk müşterilerin listesini duyurdu. Bu müşteriler kuantum bilgisayarlar ile öncül pratik uygulamaları keşfetmek için IBM ile birlikte çalışacaklar.

Listesi yayınlanan şirketler arasında JPMorgan Chase, Daimler AG, Samsung, JSR Corporation, Barclays, Hitachi Metals, Honda, Nagase, Keio Üniversitesi, Oak Ridge National Lab, Oxford Üniversitesi ve Melbourne Üniversitesi bulunuyor.

Listesi yayınlanan öncü 12 kuruluş, yeni kurulan IBM Q Network’e katıldı. Fortune 500 şirketleri arasında yer alan bu şirketler, akademik kurumlar ve ulusal araştırma laboratuvarları, kuantum hesaplamayı geliştirmek için doğrudan IBM ile birlikte ortak çalışma sürdürecekler. Aynı zamanda IBM Q Network, IBM’in açık kaynaklı kuantum yazılımı ve geliştirici araçlarına dayanan bir kuantum bilgisayar ekosistemini de büyütmeyi teşvik edecek.

Finans ve bankacılık dünyası için kuantum bilgisayarlar yüksek işlem güçleri ile dikakt çekiyor. Özellikle vadeli işlemler, geleceğe dönük finansal modellerin oluşturulması ve tahmin edilmesi için kuantum bilgisayarlar geleneksel sistemlere göre çok daha yüksek işlem hızı ile dikkat çekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
59 görüntüleme
Röportaj
59 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
46 görüntüleme
FinTech
46 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.