300’den fazla üyesi bulunan Ethereum Enterprise Alliance dijital kimlik, enerji ve çok yönlü işlevsellik üzerine çalışacak üç grup oluşturduğunu duyurdu.

Ethereum Enterprise Alliance (EEA), Ethereum teknolojisi kullanılarak belirlenen alanlarda ilerleme kaydetmek ve sunmak için üç çalışma grubunu hayata geçirdiğini açıkladı.

Şubat 2017’de duyurulduğu günden bu yana 300’den fazla üyeye ulaşan Ethereum Enterprise Alliance, şu anda dünyanın en büyük Blockchain konsorsiyumu olarak karşımıza çıkıyor. Üyeleri arasında Intel, Microsoft ve Mastercard gibi teknoloji devleri yer alıyor. Blockchain çözümleri için açık kaynaklı Ethereum teknolojisini kullanmak üzere bir araya gelen bu şirketler Ethereum platformunun geleceğine inanıyor.

CCN’in haberine göre EEA kurucu yönetim kurulu üyesi Jeremy Millar, “Kimlik, enerji ve çok yönlü işlevsellik için EEA üyeleri Ethereum teknolojilerini 2018’de geliştirmek için fikir birliğine vardı. Bu alanlar gelecekte Blockchain çözümleri için büyük önem taşıyor” açıklamasını yaptı.

Dijital Kimlik Çalışma Grubu, Ethereum Blockchain platformu üzerinde bir dijital kimlik altyapısı geliştirmek üzerine odaklanacak.

Enerji Çalışma Grubu enerji endüstrisi içindeki petrol ve gaz rafinerileri, ticaret, kamu hizmetleri, madencilik ve diğer kullanım alanlarında Ethereum uygulamaları için Blockchain standartlarını tanımlayacak. Grup ayrıca, enerji alanındaki Ethereum teknolojisinin yaygın uygulanması için gerekli altyapıyı geliştirecek.

Son olarak, Çoklu Platform Çalışma Grubu, Ethereum platformunun birden fazla işletim sistemi ve fiziksel donanım üzerinde kullanılabilir hale getirilmesi için çaba harcayacak.