UnionPay International, mobil ödeme sistemi Mobile QuickPass App kullanımını artırmak için Çin Anakarası dışındaki pazarlara yöneleceğini açıkladı. Güneydoğu Asya’da kendi ödeme sisteminin yaygınlaşması için çalışacak olan UnionPay, QR kodla ödeme sistemini de Anakara Çin’in dışına çıkarmak istiyor.

UnionPay International, AsiaMalls Management ile anlaşarak, bölgedeki altı büyük alışveriş merkezinde QR kodu ödeme sistemini entegre etmek için çalışmalara başladı. Firma diğer taraftan da, BOC Singapur ile bir ortaklık kurdu. Yapılan entegrasyon anlaşması kapsamında BOC Singapur uygulaması içine UnionPay kredi kartları eklenebilecek. Bu sayede UnionPay tarafından sunulan QR kodla ödeme seçeneklerinden istifade edilebilecek. Singapur, Tayland ve Endonezya’daki işletmeler UnionPay QR kodlu ödemelerini 2018 yılı içerisinde kabul etmeye başlayacaklar.

UnionPay International CEO’su Cai Jianbo, “UnionPay, Mobile QuickPass uygulamasını piyasaya sürmesiyle birlikte başta Çin Anakarası olmak üzere, QR kod ile ödeme sisteminin küresel ölçekte yaygınlaşması için çalışıyor. Anakara Çin dışındaki bölgelerde NFC Mobile QuickPass sistemimizi sunarak hem elektronik cüzdan uygulamasının kullanım alanını genişletiyoruz, hem de QR kod ile ödeme sistemlerinin kabul oranlarını artırmak için uğraş veriyoruz” açıklamalarında bulundu.

Finextra sitesinde yer alan habere göre UnionPay mobil QuickPass; Hong Kong, Makao, Singapur, Avustralya, Kanada ve Rusya başta olmak üzere on altı farklı pazarda kullanılıyor. Anakara Çin dışında 600 binden fazla POS terminalinde kabul edilen ödeme sisteminin bir milyon POS terminaline ulaşma gibi bir hedefi var.