Wealthfront 75 milyon dolar yatırım aldı

8 Ocak 2018
437 Görüntüleme

Dokuz yıl önce KaChing adıyla kurulup, 2011’de Wealthfront markasıyla yenilenen varlık yönetimi odaklı FinTech girişimi 75 milyon dolar yatırımla büyüdü.

Tiger Global Management öncülüğünde gerçekleşen fonlama oturumuna Benchmark Capital, DAG Ventures, Greylock Partners, Index Ventures, Ribbit Capital, Social Capital ve Spark Capital gibi daha önceden şirkette hissesi bulunan yatırım ortaklıkları katıldı. Son oturumla birlikte toplam yatırımı 205 milyon dolara ulaşan Wealthfront’un yeni değerlemesi bilinmiyor. Ancak CB Insights 2014 verilerine göre şirket 700 milyon dolar değere sahip.

Banking Tech haberine göre yazılım tabanlı finansal planlama ve finansal servislere daha agresif bir yönelim göstereceklerini dile getiren Wealthfront Kurucu ve CEO’su Andy Rachleff, “Ayrıca, bu yatırımla altyapımızdaki yatırımımızı artırarak, geçtiğimiz yeni servisleri geliştirip pazara sunmadaki hızımızı da ivmelendirmeyi hedefliyoruz,” diye konuştu.

Emeklilik dönemi gelmeden planlama yapılıyor

FinTech girişiminin 2017 yılında öne çıkan ürünlerinden biri, otomatik finansal planlama çözümü Path olmuştu. Etkileşimli bir arayüz üzerinden kullanıcılara farklı senaryoları gözlemleyerek hedeflerine ulaşma konusunda destek veren Path, emeklilik planları başta olmak üzere çeşitli konularda öngörüler oluşturmayı kolaylaştırıyor.

Otomatik süreçlerle desteklenen bir yatırım yaklaşımı sunan Wealthfront, Personal Capital gibi yetkili finans danışmanlarına erişim için farklı kademelerde teklifler sunmuyor. Bununla birlikte şirket, FinTech hizmetlerini kredi portföy yelpazesi ürünüyle birlikte sunarak pazarda kendine özgün bir yer edinmeye çalışıyor. Kullanıcılara 10 bin dolara kadar yatırımı ücretsiz yapma imkanı tanıyan Kaliforniya merkezli FinTech, ABD genelinde 9,5 milyar dolarlık varlığın yönetimini sürdürüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

American Express ödemenin kanıtını Blockchain ile sağlayacağı yeni bir sistem için patent başvurusu yaptı. Amerikalı finans devi American Express, Blockchain…

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği
Bankacılık
66 görüntüleme
Bankacılık
66 görüntüleme

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor. Worldpay ve Mastercard, ödeme…

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar
FinTech
78 görüntüleme
FinTech
78 görüntüleme

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

PayPal CEO'su Dan Schulman, Alman sektörel gazetesi Handelsblatt'a verdiği demeçte, son dönemde yaptıkları satın almaların artarak devam edeceğini açıkladı. Sağlıklı…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.