Soros Fonu Blockchain’e 100 milyon dolar yatırım yaptı

9 Ocak 2018
478 Görüntüleme

Soros Fonu’ndan 100 milyon dolar yatırım alan Overstock.com CEO’su Patrick Byrne, gelen taze paranın büyük oranda Blockchain operasyonlarına gideceğini açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvurusunda ortaya çıkan yatırımın sahibi, bizzat Patrick Byrne tarafından milyarder George Soros’a ait Quantum Fund olarak CoinDesk’e doğrulandı. Overstock’un elde ettiği 100 milyon dolarlık fonun yaklaşık 20 milyon doları, ekonomist Hernando DeSoto ile kurduğu Blockchain mülkiyet hakları iştiraki DeSoto Inc.’e gidecek.

Byrne, yapılan yatırımdan geri kalan 80 milyon doların ise Overstock’un Bitcoin ile ödeme alan ana e-ticaret platformuna ve Medici Ventures altındaki diğer Blockchain girişimlerine yatırılacağını kaydetti. “Belki de artık Overstock’u iki ayrı varlık olarak görmekten vazgeçmek gerekiyor,” diyen Patrick Byrne, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Perakende platformumuza son bir ayda 40 milyon tekil ziyaretçi geldi. Tüm bu Blockchain uygulamalarını geliştirip, Blockchain girişimlerine imza atarken, perakende işi bizim için yeni girişimlere trafik çekmek ve farkındalık yaratmak için çok önemli bir fırsat sunuyor. Perakendeyi bu ekosistemin içinde tutarak, geleneksel süreçlere dayalı evrenle kripto süreçler evreni arasında bir geçit oluşturabiliriz.”

tZERO da yatırımdan nasiplenecek

Overstock tarafından sermaye piyasaları için tasarlanan Blockchain geliştirme platformu tZERO, 100 milyon dolarlık yeni yatırımın değerlendirileceği işler arasında yer alıyor. Byrne tarafından yapılan açıklamaya göre, elde edilen yatırım önemli ölçüde Wall Street’ten risk yönetimi uzmanlarını işe almak için kullanılacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech ekosistemi Latin Amerika’da yükseliyor
Bankacılık
76 görüntüleme
Bankacılık
76 görüntüleme

FinTech ekosistemi Latin Amerika’da yükseliyor

Erhan Kahraman - 16 Temmuz 2018

Araştırmalara göre, Latin Amerika ülkelerindeki olumsuz ekonomik hava, FinTech girişimlerinin düzene el atmasına olanak sağlıyor. FinTech'in gelişmekte olan pazarlarda büyük…

Strands ve Mastercard KOBİ’ler için harekete geçti
FinTech
95 görüntüleme
FinTech
95 görüntüleme

Strands ve Mastercard KOBİ’ler için harekete geçti

Erhan Kahraman - 16 Temmuz 2018

Strands, KOBİ’ler için geliştirdiği yeni BFM çözümü için Mastercard ile ortak çalışma kararı aldı. Strands, ticari finans yönetimi çözümünde Mastercard…

Robo danışman Bambu 3 milyon dolar yatırım aldı
FinTech
115 görüntüleme
FinTech
115 görüntüleme

Robo danışman Bambu 3 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 16 Temmuz 2018

A serisi fonlama oturumunda 3 milyon dolar toplayan Bambu, bu yılın büyüme hedeflerini gerçekleştirdi. Şirketlere yönelik hizmet sunan robo danışmanlık…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.