Birleşik Krallık merkezli robo-danışmanlık FinTech’i Scalable Capital, Almanya ve Avusturya’nın ardından İsviçre’de hizmet vermeye başladı.

Dört yıl Birleşik Krallık’ta önce kurulan ve 20 binin üzerinde müşteriye hizmet veren robo-danışmanlık girişimi Scalable Capital, İsviçre pazarına merhaba dedi. Şirketin Almanya ve Avusturya’da da ofisleri bulunuyor.

İsviçre pazarını her varlık yöneticisi için ilgi çekici bir pazar olarak tanımlayan Scalable Capital Kurucu Ortağı Simon Miller, “Gerçek müşteri odaklı ürünü üç ana blok üzerinde inşa eden Avrupa’daki tek bağımsız robo-danışmanlık şirketi biziz. Bu bloklar her bir portföy için profesyonel risk yönetimi, düşük masraflar ve benzersiz şeffaflık sunan kapsamlı dijital servisler olarak sıralanıyor,” dedi.

Dijital hizmetlerle varlık yönetimi kolaylaşıyor

FinTech Futures haberine göre İsviçre’ye özel bir telefon destek hattının yanı sıra, ülkedeki müşterilere hizmet verecek bir web sayfasıyla çalışmalara başlayan Scalable Capital’in Avrupa Birliği genelinde yetkisi bulunuyor. Böylelikle varlık sahipleri diğer Avrupa ülkelerindeki varlıklarını ek başvurularla vakit kaybetmeksizin yönetebiliyor.

Scalable Capital’in Almanya’daki emanetçi banka ortağı Baader Bank, İsviçre’deki müşteriler için vergi raporlama ve emanetçi hizmeti vererek, portföyleri Euro para birimi üzerinden yönetecek.

Scalable Capital 2014 yılında kuruldu ve bugün 810 milyon doların üzerinde varlığı yönetiyor. Şirketin BlackRock, Siemens Private Finance ve Almanya’nın en büyük üçüncü bankası ING-DiBa ile ortaklıkları bulunuyor. Yaklaşık 70 çalışanı bulunan şirket dört yıl içinde toplam 49 milyon dolar yatırım almayı başardı.