Visa yeni biyometrik kartını test ediyor

16 Ocak 2018
551 Görüntüleme

Küresel ödeme şeması Visa geliştirdiği yeni bir biyometrik kontrollü kartını Mountain America Credit Union and Bank of Cyprus ile test etmeye başladı.

Biyometri her geçen gün finans ve bakacılık çözümleri için daha fazla önem kazanmaya devam ediyor. Özellikle kredi ve banka kartlarına entegre edilebilecek etkili bir biyometrik çözüm tüketicilerin güvenini artırmakla kalmayıp teknolojik bir yenilik olarak da ilgisini çekecek potansiyele sahip.

Visa’nın yeni pilot programıyla; kart sahibininin kimlik doğrulaması yapmak için PIN veya imza kullanmaya alternatif olarak parmak izi kullanmasına imkan tanıyor.

Visa küresel ticari çözümler sorumlusu Jack Forestell; “Tüketicilerin biyometrik teknolojilerin hayatlarını kolaylaştırabileceklerini fark ettiği için, dünya parolasız bir geleceğe hızla ilerliyor” diyor.

Yeni kartlarda kart sahibi ödeme işlemini doğrulamak için parmağını kart üzerindei sensöre yerleştiriyor, taranan parmak izi önceden kaydedilmiş parmak izi şablonu ile karşılaştırılıyor. Kıyaslamanın başarılı veya başarısız olduğunu belirtmek için kart üzerinde birer adet yeşil ve kırmızı led ışık bulunuyor.

 

Tüketiciler bir yandan biyometrik doğrulamanın giderek daha fazla kartlara entegre olduğu bir geleceğe hazırlanırken diğer yandan kartların mobil teknolojiler bütünleştiği ve fiziksel varlıklarını kaybettiği bir gelecek de bizleri bekliyor. Bakalım bu iki kanaldan hangisi daha önce daha fazla yayılacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
47 görüntüleme
Genel
47 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
59 görüntüleme
Röportaj
59 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
46 görüntüleme
FinTech
46 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.