Visa yeni biyometrik kartını test ediyor

16 Ocak 2018
616 Görüntüleme

Küresel ödeme şeması Visa geliştirdiği yeni bir biyometrik kontrollü kartını Mountain America Credit Union and Bank of Cyprus ile test etmeye başladı.

Biyometri her geçen gün finans ve bakacılık çözümleri için daha fazla önem kazanmaya devam ediyor. Özellikle kredi ve banka kartlarına entegre edilebilecek etkili bir biyometrik çözüm tüketicilerin güvenini artırmakla kalmayıp teknolojik bir yenilik olarak da ilgisini çekecek potansiyele sahip.

Visa’nın yeni pilot programıyla; kart sahibininin kimlik doğrulaması yapmak için PIN veya imza kullanmaya alternatif olarak parmak izi kullanmasına imkan tanıyor.

Visa küresel ticari çözümler sorumlusu Jack Forestell; “Tüketicilerin biyometrik teknolojilerin hayatlarını kolaylaştırabileceklerini fark ettiği için, dünya parolasız bir geleceğe hızla ilerliyor” diyor.

Yeni kartlarda kart sahibi ödeme işlemini doğrulamak için parmağını kart üzerindei sensöre yerleştiriyor, taranan parmak izi önceden kaydedilmiş parmak izi şablonu ile karşılaştırılıyor. Kıyaslamanın başarılı veya başarısız olduğunu belirtmek için kart üzerinde birer adet yeşil ve kırmızı led ışık bulunuyor.

 

Tüketiciler bir yandan biyometrik doğrulamanın giderek daha fazla kartlara entegre olduğu bir geleceğe hazırlanırken diğer yandan kartların mobil teknolojiler bütünleştiği ve fiziksel varlıklarını kaybettiği bir gelecek de bizleri bekliyor. Bakalım bu iki kanaldan hangisi daha önce daha fazla yayılacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.