Medvedev’den kripto para değerlendirmesi

17 Ocak 2018
767 Görüntüleme

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Gaidar Forum‘da yaptığı açıklamada kriptopara birimleri ve Blockchain teknolojisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ödeme Teknolojileri‘nin haberine göre Rusya Bilimler Akademisi binasında gerçekleştirilen etkinlikte sahneye çıkan Medvedev, bugüne dek kriptopara birimlerine çok farklı yaklaşımlar gördüklerini, gerek engelleyici görüşlerin gerekse de liberal görüşlerin farklı farklı yükseldiğinin altını çizdi. Ancak herkesin aklındaki sorunun da “kriptopara birimleri için sınırlar neresi?” olduğunu bildirdi.

Rusya Başbaşkanı Medvedev blockchain’e inanıyor

Medvedev, açıklamasında 2000’li yılların başında internet girişimlerinin yaşadığı sükut-u hayale ve dot-com balonuna ithafta bulunarak, kriptopara birimlerinin de benzer bir sona sahip olabileceğini işaret etti.

Ancak Medvedev’in açıklamaları geçtiğimiz yıl Rusya’nın kendi kriptopara birimini üreteceği iddiaları ile örtüşmüyor. Gerek Rusya Merkez Bankası gerekse de bazı Rus bankalarının çalışma ve araştırma grupları kurduğunu biliniyor.

Medvedev her ne kadar kriptopara birimleriyle ilgili olumlu konuşmadı. Ancak Blockchain teknolojisi ve yapay zeka ile ilgili olumlu görüş bildirdi. Rusya‘nın bugüne kadar kripto para birimleri konusunda önemli başarılar da kazandığını söylememiz mümkün.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
8 görüntüleme
Açık Bankacılık
8 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Babnakalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
13 görüntüleme
Bankacılık
13 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.