Medvedev’den kripto para değerlendirmesi

17 Ocak 2018
725 Görüntüleme

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Gaidar Forum‘da yaptığı açıklamada kriptopara birimleri ve Blockchain teknolojisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ödeme Teknolojileri‘nin haberine göre Rusya Bilimler Akademisi binasında gerçekleştirilen etkinlikte sahneye çıkan Medvedev, bugüne dek kriptopara birimlerine çok farklı yaklaşımlar gördüklerini, gerek engelleyici görüşlerin gerekse de liberal görüşlerin farklı farklı yükseldiğinin altını çizdi. Ancak herkesin aklındaki sorunun da “kriptopara birimleri için sınırlar neresi?” olduğunu bildirdi.

Rusya Başbaşkanı Medvedev blockchain’e inanıyor

Medvedev, açıklamasında 2000’li yılların başında internet girişimlerinin yaşadığı sükut-u hayale ve dot-com balonuna ithafta bulunarak, kriptopara birimlerinin de benzer bir sona sahip olabileceğini işaret etti.

Ancak Medvedev’in açıklamaları geçtiğimiz yıl Rusya’nın kendi kriptopara birimini üreteceği iddiaları ile örtüşmüyor. Gerek Rusya Merkez Bankası gerekse de bazı Rus bankalarının çalışma ve araştırma grupları kurduğunu biliniyor.

Medvedev her ne kadar kriptopara birimleriyle ilgili olumlu konuşmadı. Ancak Blockchain teknolojisi ve yapay zeka ile ilgili olumlu görüş bildirdi. Rusya‘nın bugüne kadar kripto para birimleri konusunda önemli başarılar da kazandığını söylememiz mümkün.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.