WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor

20 Ocak 2018
403 Görüntüleme

Çin’in en büyük mobil ödeme ve yaşam çözümlerinden WeChat Japonya pazarına giriyor.

Çinli e-ticaret devi Tencent, Çin’de büyük paya sahip mobil ödeme çözümü WeChat Pay’ın Japonya’da genişlemesini hızlandırmak için Japon sosyal veri sağlayıcısı Hotto Link ile ortaklık kurdu. Tencent, yeni ortaklığın WeChat Pay’ın Japon’yadaki mevcut kullanım oranlarını olabildiğince artırmasını umuyor.

WeChat Pay şu anda Çin dışında Endonezya, Singapur ve Tayland’a yayılmış durumda. WeChat’in yeni girişii işe yarayabilir çünkü Çinli turistler bu ülkelerde ve Japonya’da sık sık ziyaret ederek yüksek miktarda para harcıyorlar.

Şirket, WeChat üzerindeki Hotto Link aracılığıyla reklamcılık ve müşteri indirimleri gibi teşvikleri sunarak veya Çin e-ticaret sitelerinde daha kolay satış yapmalarına imkan vererek Japon perakendecilerini cezbetmek istiyor. Bu durum Japon tüccarlar için büyük bir potansiyel sunuyor zira WeChat’ın geniş kullanıcı tabanından gelebilecek potansiyel hacim göz ardı edilemeyecek kadar yüksek.

Öte yandan Japonya’ya gelen ziyaretçilerin yüzde 25’i Çinli ve bu grup 2015’te tüm yabancı ziyaretçilerin tüketiminin yüzde 40’ını temsil eden toplam 1,4 trilyon yen (yaklaşık 13,1 milyar dolar) harcama yaptılar. Yani ortada çift taraflı bir kazanç durumu var. Japonya’ya giden Çinli turistlerin daha kolay harcama yapması ve Çin’de geniş tabana sahip WwChat Pay ile Japon tüccarların bu pazara satış yapması.

Genişlemeye yönelik adımlar Tencent ve WeChat Pay için önemli zira Japony önemli bir pazar ve WeChat Pay’in daha fazla pazara erişmesini hızlandırabilir.

Mobil ödemeler daha popüler hale geliyor, ancak tüketicilerin geleneksel ödeme yöntemlerine olan sadakatini sürdürmesi ve tüccarlar arasında farklı ödeme sistmelerinin kabul edilmesi yenilikçi teknolojilerin önünde engel oluşturuyor. Ancak yenilikçi ödeme sistemleri sadakat programları entegre edildiğinden ve tüketicilerin mobil ödemelere güveni artarsa, önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlı gelişmelere şahit olabiliriz.

Kaynak: qq.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
98 görüntüleme
Bankacılık
98 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
118 görüntüleme
Bankacılık
118 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.