Mastercard ve Wing Limited Specialised Bank (Wing), Kamboçya’da finansal katılımı artırmak için “Wing Online Mastercard” adı verilen ön ödemeli sanal kart sunacak.

Hizmete yeni sunulan ön ödemeli sanal kart ile Kamboçyalılar geniş bir ödeme servisi hizmeti alabilecekler. The Paypers’ın haberine göre yeni sanal kartın kullanıcıları Mastercard logosu olan her mağazada alışveriş yapma şansına sahip olacaklar. Çözüm sadece Kamboçya’daki yerel mağazalarda değil dünya çapında da kullanılabilecek. Amazon, Alibaba, AliExpress, Taobao ve eBay gibi online servislerde de çalışacak kart sanal aynı zamanda Booking ve Expedia gibi seyahat odaklı sitelerde de kullanılabilecek.

Oliver Wyman ve Asian Development Bank tarafından yapılan araştırmaya göre Kamboçya’daki yetişkinlerin yaklaşık yüzde 87’sinin banka hesabı bulunmuyor ve dijital olarak sunulan finansal çözümler tüketicilerin hızlı şekilde finansal sisteme dahil olmasını mümkün hale getirebilir. Bu gelişmenin Kamboçya’nın gayri safi yurtiçi hasılasını yüzde 6 oranında yükseltecek sonuçları beraberinde getireceği öngörülüyor.