Çin’in kripto para borsalarına getirdiği engeller sonrasında ülkenin ilk Bitcoin borsası Hong Kong’lu girişimciler tarafından satın alındı.

Çin kuşkusuz son dönemlerde kripto para düzenlemelerine en çok kafa yoran ülkelerin başında geliyor. 2017’de ülke içinde ICO yatırımlarına izin vermeyeceğini açıklayan ülke yönetimi, kripto para madenciliğine de çeşitli yasaklar getirmişti. Bu gelişmelerin ardından ise ülkede faaliyet gösteren kripto para borsaları ülke dışına çıkmanın yollarını aramaya başlamıştı. Bunlardan biri olan OKCoin kısa süre önce Güney Kore’de faaliyetlerine devam edeceğini duyurmuştu. Bazı Bitcoin madenciliği şirketleri ise ABD ve Kanada’ya geçmişti.

Bu kapsamdaki son gelişme ise ülkenin ilk kripto para borsası olan BTCC ile ilgili. Bloomberg’in haberine göre ismi açıklanmayan Hong Kong’lu bir yatırım fonu tarafından satın alınan BTCC yoluna buradan devam edecek.

2011 yılında kurulan BTCC’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Denver Zhao, geçiş sonrası üç ana ürüne odaklanacaklarını açıkladı. Şirketin kurucusu olan Bobby Lee ise bu satın almayı önemli bir kilometre taşı olarak nitelerken, 2018’le birlikte daha hızlı ve agresif bir büyüme içine gireceklerini kaydetti.