Hollanda merkezli, dünyanın önde gelen ödeme hizmeti sağlayıcılarından Payvision’ın hisselerinin yüzde 75’i ING grubu tarafından satın alındı.

2018’in finans sektöründeki ilk satın alma haberlerinden biri Hollanda’dan geldi. 2002 yılında Amsterdam’da kurulan ve bugün 40’ın üzerinde ülkede müşterileri bulunan Payvision’ın çoğunluk hissesi ING grubuna geçti. Toplam 360 milyon Euro değerlemeyle gerçekleşen satın almada hisselerin yüzde 75’i satışa konu olurken, yüzde 25’lik hissenin ise Payvision’ın kurucu yönetiminde kalmaya devam edeceği açıklandı.

ING’nin küresel ağı içinde konumlanarak daha etkili olması hedeflenen Payvision’un kurucusu ve CEO’su Rudolf Booker, geçen 15 yıl içinde önemli adımlar attıklarını dile getirdi. Ödeme hizmetleri sektöründe güçlerini bu anlaşmayla sağlamlaştırdıklarını ifade eden Booker, mevcut vizyonlarını güçlendirdiklerini de kaydetti.

Yapılan anlaşmayla ilgili yorumlarını paylaşan ING CEO’su Ralph Hamers ise ödeme hizmetlei sektörünün, finans dünyasının en dinamik alanlarından biri olduğuna dikkat çekti. ING olarak rekabette öne çıkmak için sürekli yenilik yaptıklarını ifade eden Hamers, bu kapsamda kendi girişimlerini başlattıklarını ya da Payvision gibi başarılı şirketlerin stratejik azınlık hisselerini ya da çoğunluk hisselerini alarak gerçekleştirdiklerini kaydetti.