Western Union’dan dev araştırma merkezi

31 Ocak 2018
1131 Görüntüleme

Uluslararası para transfer çözümleri sunan Wester Union Hindistan’ın Pune kentinde 1.000 kişilik bir araştırma merkezi kuruyor.

FinTech ve TechFin dalgasına karşı durmak için geleneksel finans ve bankacılık oyuncularının hiç olmadığı kadar çok yenilikçiliğe ve işbirliğine ihtiyacı var. Bunu gören Wester Union önemli bir adım attı.

Theb Economic Times’ın haberine göre Hindistan’ın Pune kentinde kurulan AR-GE merkezinde Western Union mühendisleri, robotik, makine öğrenmesi, öngörülü öğrenme ve biyometri üzerine çalışmak üzerinde çalışacak.

125.000 metre kare büyüklüğündeki yeni merkez, 1.000 yetenekli kişiye istihdam sağlayacak ve şirketin bölgedeki inovasyon ve mühendislik merkezi olarak faaliyet gösterecek.

Western Union Başkanı ve CEO’su Hikmet Ersek yaptığı açıklamada; “WUTEC (Western Union Teknoloji Mühendislik Merkezi) Hindistan, çok yönlü kanal platformumuzun erişimini genişletmek, sayısal çabalarımızı fiziksel çözüm ağımıza entegre ederek muazzam bir küresel müşteri tabanına hizmet etmek üzere dünya genelindeki diğer önemli teknoloji merkezlerimizle birlikte çalışacak” dedi.

Şirketin diğer AR-GE merkezleri ABD’nin Denver, Montvale ve San Francisco şehirlerinde bulunuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
15 görüntüleme
Genel
15 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.