Uluslararası para transfer çözümleri sunan Wester Union Hindistan’ın Pune kentinde 1.000 kişilik bir araştırma merkezi kuruyor.

FinTech ve TechFin dalgasına karşı durmak için geleneksel finans ve bankacılık oyuncularının hiç olmadığı kadar çok yenilikçiliğe ve işbirliğine ihtiyacı var. Bunu gören Wester Union önemli bir adım attı.

Theb Economic Times’ın haberine göre Hindistan’ın Pune kentinde kurulan AR-GE merkezinde Western Union mühendisleri, robotik, makine öğrenmesi, öngörülü öğrenme ve biyometri üzerine çalışmak üzerinde çalışacak.

125.000 metre kare büyüklüğündeki yeni merkez, 1.000 yetenekli kişiye istihdam sağlayacak ve şirketin bölgedeki inovasyon ve mühendislik merkezi olarak faaliyet gösterecek.

Western Union Başkanı ve CEO’su Hikmet Ersek yaptığı açıklamada; “WUTEC (Western Union Teknoloji Mühendislik Merkezi) Hindistan, çok yönlü kanal platformumuzun erişimini genişletmek, sayısal çabalarımızı fiziksel çözüm ağımıza entegre ederek muazzam bir küresel müşteri tabanına hizmet etmek üzere dünya genelindeki diğer önemli teknoloji merkezlerimizle birlikte çalışacak” dedi.

Şirketin diğer AR-GE merkezleri ABD’nin Denver, Montvale ve San Francisco şehirlerinde bulunuyor.