Bank of America Merrill Lynch, PayPal ile bir anlaşma yaparak müşterilerinin diledikleri kişiye tek bir e-mail ile para transferi yapmasını mümkün hale getirdi.

Bank of America ve PayPal arasında gerçekleştirilen işbirliği ile sunulan yeni ürün; bankanın ABD’deki müşterilerine Meksika, Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere ve Filipinler’deki PayPal hesap sahiplerine sadece bir e-mail ile para göndermesini mümkün kılıyor.

Bankanın Küresel Transfer Servisleri (Global Transaction Services – GTS) Kanal Yöneticisi Hubert Jolly: “Yeni servisimiz ile müşterilerimizin, dünyanın birçok yerinde tercih edilen bir yöntem olan, dijital cüzdan kullanım oranlarında büyümeyi hedefliyoruz. Servisimiz bunu kolaylaştıracak” açıklamasında bulundu.

Bank of America PayPal ile Ağustos 2017’de bir işbirliği yapmış ve bireysel müşterilerinin hesaplarını hızlı şekilde PayPal ile eşleştirerek fiziksel ve online mağazalarda banka hesaplarını veya kredi kartlarını kullanarak PayPal üzerinden ödeme yapmalarını mümkün hale getirmişti. Bank of America’nın bu süreçte attığı adımlar bankanın kendi FinTech çözümlerini geliştirirken küresel FinTech oyuncuları ile gerçekleştirdiği işbirliği açısından örnek bir role sahip.

PayPal ödemenin ötesini hedefliyor

Bank of America biyometrik doğrulamada Samsung ile çalışıyor