Facebook, Bitcoin, kripto para ve ICO reklamlarını yasakladı

1 Şubat 2018
593 Görüntüleme

Facebook kullanıcılarını korumak için Bitcoin, kripto para ve ICO reklamları ile kurulan dolandırıcılık tuzaklarına “DUR” dedi.

Son dönemlerde kripto para dünyası medyanın da bu konuyu gereğinden fazla dile getirmesi nedeniyle tam bir vahşi batıya dönüştü. Özellikle büyük gelirler vadeden ICO projeleri Facebook, Instagram ve diğer dijital mecralara verdikleri reklamlar ile pek çok kişiyi tuzaklarına çekiyor ve kısa sürede toplanan yatırımlar, yatırımcılar açısından buharlaşıyor.

Facebook yaptığı bir açıklama ile hiç bir ayrım yapmadan tüm kripto para, ICO ve Bitcoin ile alakalı reklamları yasakladığını belirtti.

Bir Facebook sözcüsünün Business Insider’a yaptığı açıklamaya göre, yeni kural kripto paralara bağlı dijital cüzdanları ve madencilik gibi konuları da kapsıyor.

Facebook ürün yönetimi direktörü Rob Leathern; “Bu politika kasıtlı olarak aldatıcı ve yanıltıcı reklamcılık uygulamalarını engellemek için belirlendi. Zaman içerisinde geliştireceğimiz yeni politikalar ile sınırlı şekilde bazı reklamlara izin vermeye başlayabiliriz ancak şu anda kullanıcılarımızın güvenliği için bu adımı attık” dedi.

Yakında benzer adımların farklı platformlardan gelmesini bekleyebiliriz. Ancak bu adımlar Blockchain ve buna bağlı kripto para teknolojilerinin gelişmesi açısından olumsuz bir algı sonucu da doğurabilir. Finansal teknolojiler açısından önemli çözümler sunabilecek bu teknolojilerin zarar görmesini beklemek mantıklı olmaz bununla birlikte bu teknolojilerin isim ve algılarının kullanılarak insanların da dolandırılması engellenmeli. Kısacası 2018 doğru sınırları tespit etmek ve algının doğru şekillenmesi için geçecek bir yıl olacak.

Blockchain teknolojisi, Blockchain platformları ve uygulamalarını daha iyi anlamak için Blockcahin 101 Eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi
Blockchain
5 görüntüleme
Blockchain
5 görüntüleme

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Türkiye'de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul'da düzenlenen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları…

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
11 görüntüleme
Blockchain
11 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.