Facebook, Bitcoin, kripto para ve ICO reklamlarını yasakladı

1 Şubat 2018
561 Görüntüleme

Facebook kullanıcılarını korumak için Bitcoin, kripto para ve ICO reklamları ile kurulan dolandırıcılık tuzaklarına “DUR” dedi.

Son dönemlerde kripto para dünyası medyanın da bu konuyu gereğinden fazla dile getirmesi nedeniyle tam bir vahşi batıya dönüştü. Özellikle büyük gelirler vadeden ICO projeleri Facebook, Instagram ve diğer dijital mecralara verdikleri reklamlar ile pek çok kişiyi tuzaklarına çekiyor ve kısa sürede toplanan yatırımlar, yatırımcılar açısından buharlaşıyor.

Facebook yaptığı bir açıklama ile hiç bir ayrım yapmadan tüm kripto para, ICO ve Bitcoin ile alakalı reklamları yasakladığını belirtti.

Bir Facebook sözcüsünün Business Insider’a yaptığı açıklamaya göre, yeni kural kripto paralara bağlı dijital cüzdanları ve madencilik gibi konuları da kapsıyor.

Facebook ürün yönetimi direktörü Rob Leathern; “Bu politika kasıtlı olarak aldatıcı ve yanıltıcı reklamcılık uygulamalarını engellemek için belirlendi. Zaman içerisinde geliştireceğimiz yeni politikalar ile sınırlı şekilde bazı reklamlara izin vermeye başlayabiliriz ancak şu anda kullanıcılarımızın güvenliği için bu adımı attık” dedi.

Yakında benzer adımların farklı platformlardan gelmesini bekleyebiliriz. Ancak bu adımlar Blockchain ve buna bağlı kripto para teknolojilerinin gelişmesi açısından olumsuz bir algı sonucu da doğurabilir. Finansal teknolojiler açısından önemli çözümler sunabilecek bu teknolojilerin zarar görmesini beklemek mantıklı olmaz bununla birlikte bu teknolojilerin isim ve algılarının kullanılarak insanların da dolandırılması engellenmeli. Kısacası 2018 doğru sınırları tespit etmek ve algının doğru şekillenmesi için geçecek bir yıl olacak.

Blockchain teknolojisi, Blockchain platformları ve uygulamalarını daha iyi anlamak için Blockcahin 101 Eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı
Haber
37 görüntüleme
Haber
37 görüntüleme

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı

yazar05 - 22 Ekim 2018

FinTech girişimleri için oldukça önemli olan 6493 sayılı "ÖDEME HİZMETLERİ VE ELEKTRONİK PARA İHRACI İLE ÖDEME KURULUŞLARI VE ELEKTRONİK PARA…

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
50 görüntüleme
Genel
50 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
62 görüntüleme
Röportaj
62 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.