Facebook, Bitcoin, kripto para ve ICO reklamlarını yasakladı

1 Şubat 2018
642 Görüntüleme

Facebook kullanıcılarını korumak için Bitcoin, kripto para ve ICO reklamları ile kurulan dolandırıcılık tuzaklarına “DUR” dedi.

Son dönemlerde kripto para dünyası medyanın da bu konuyu gereğinden fazla dile getirmesi nedeniyle tam bir vahşi batıya dönüştü. Özellikle büyük gelirler vadeden ICO projeleri Facebook, Instagram ve diğer dijital mecralara verdikleri reklamlar ile pek çok kişiyi tuzaklarına çekiyor ve kısa sürede toplanan yatırımlar, yatırımcılar açısından buharlaşıyor.

Facebook yaptığı bir açıklama ile hiç bir ayrım yapmadan tüm kripto para, ICO ve Bitcoin ile alakalı reklamları yasakladığını belirtti.

Bir Facebook sözcüsünün Business Insider’a yaptığı açıklamaya göre, yeni kural kripto paralara bağlı dijital cüzdanları ve madencilik gibi konuları da kapsıyor.

Facebook ürün yönetimi direktörü Rob Leathern; “Bu politika kasıtlı olarak aldatıcı ve yanıltıcı reklamcılık uygulamalarını engellemek için belirlendi. Zaman içerisinde geliştireceğimiz yeni politikalar ile sınırlı şekilde bazı reklamlara izin vermeye başlayabiliriz ancak şu anda kullanıcılarımızın güvenliği için bu adımı attık” dedi.

Yakında benzer adımların farklı platformlardan gelmesini bekleyebiliriz. Ancak bu adımlar Blockchain ve buna bağlı kripto para teknolojilerinin gelişmesi açısından olumsuz bir algı sonucu da doğurabilir. Finansal teknolojiler açısından önemli çözümler sunabilecek bu teknolojilerin zarar görmesini beklemek mantıklı olmaz bununla birlikte bu teknolojilerin isim ve algılarının kullanılarak insanların da dolandırılması engellenmeli. Kısacası 2018 doğru sınırları tespit etmek ve algının doğru şekillenmesi için geçecek bir yıl olacak.

Blockchain teknolojisi, Blockchain platformları ve uygulamalarını daha iyi anlamak için Blockcahin 101 Eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.