Facebook, Bitcoin, kripto para ve ICO reklamlarını yasakladı

1 Şubat 2018
700 Görüntüleme

Facebook kullanıcılarını korumak için Bitcoin, kripto para ve ICO reklamları ile kurulan dolandırıcılık tuzaklarına “DUR” dedi.

Son dönemlerde kripto para dünyası medyanın da bu konuyu gereğinden fazla dile getirmesi nedeniyle tam bir vahşi batıya dönüştü. Özellikle büyük gelirler vadeden ICO projeleri Facebook, Instagram ve diğer dijital mecralara verdikleri reklamlar ile pek çok kişiyi tuzaklarına çekiyor ve kısa sürede toplanan yatırımlar, yatırımcılar açısından buharlaşıyor.

Facebook yaptığı bir açıklama ile hiç bir ayrım yapmadan tüm kripto para, ICO ve Bitcoin ile alakalı reklamları yasakladığını belirtti.

Bir Facebook sözcüsünün Business Insider’a yaptığı açıklamaya göre, yeni kural kripto paralara bağlı dijital cüzdanları ve madencilik gibi konuları da kapsıyor.

Facebook ürün yönetimi direktörü Rob Leathern; “Bu politika kasıtlı olarak aldatıcı ve yanıltıcı reklamcılık uygulamalarını engellemek için belirlendi. Zaman içerisinde geliştireceğimiz yeni politikalar ile sınırlı şekilde bazı reklamlara izin vermeye başlayabiliriz ancak şu anda kullanıcılarımızın güvenliği için bu adımı attık” dedi.

Yakında benzer adımların farklı platformlardan gelmesini bekleyebiliriz. Ancak bu adımlar Blockchain ve buna bağlı kripto para teknolojilerinin gelişmesi açısından olumsuz bir algı sonucu da doğurabilir. Finansal teknolojiler açısından önemli çözümler sunabilecek bu teknolojilerin zarar görmesini beklemek mantıklı olmaz bununla birlikte bu teknolojilerin isim ve algılarının kullanılarak insanların da dolandırılması engellenmeli. Kısacası 2018 doğru sınırları tespit etmek ve algının doğru şekillenmesi için geçecek bir yıl olacak.

Blockchain teknolojisi, Blockchain platformları ve uygulamalarını daha iyi anlamak için Blockcahin 101 Eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
15 görüntüleme
Açık Bankacılık
15 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.