smartTrade Technologies isimli yatırım firması işlemlerini Blockchain platformunda kayıt altına almaya başladı. Şirketin bu adımı benzeri işlemler için önemli bir bakış açısı sunuyor.

Varlıklarınızı sizin için yöneten bir yatırım firmasıyla çalışıyor musunuz? Size sunulan raporlara ve sonuçlara ne kadar güvenebilirsiniz? Varlıklarınız bir havuz üzerinden yönetiliyorsa arka planda dönen ticari işlemler ne kadar şeffaf olabilir?

Tüm bu soruların cevaplarına farklı bir bakış açısı getiren smartTrade Technologies isimli firma, müşterileri için gerçekleştirdiği işlemlerin birer kaydını farklı Blockchain platformları üzerinde tutmaya başlıyor.

Finextra’nın haberine göre yeni smartTrade çözümü, ticaret sonrası verileri özel veya halka açık Blockchain platformlarına kaydedebiliyor. Bu kayıtlar şirketin gerçekleştirdiği tüm işlemleri kayıt altına almakla kalmıyor aynı zamanda değiştirilemeyeceğini de garanti ediyor.

Bu yeni teknolojiye imza atan smartTrade Technologies CEO’su David Vincent: “Müşterimizin geribildiriminin sonucu olarak Blockchain teknolojisini keşfetmeye başladık ve bu yapının finans dünyasının karşı karşıya olduğu birçok saydamlık sorununu çözmek için kullanılabilecek önemli bir teknolojik kilometre taşı olduğuna inanıyoruz” dedi.

smartTrade’in bu yaklaşımı finansal çözümler sunan şirketlerin gelecekte müşterilerine şefafflık sunabilecekleri bir yaklaşımı mümkün kılıyor. Bu tarz çözümlerde belki ticari sır ve mahremiyet içeren veriler değil ama yapılan işlemlerin imzalarının Blockchain platformlarına yazılması firmaların tercih ettiği bir yöntem değil ama müşterilerin talep ettiği bir hizmet olabilir.