Santander Group tarafından yapılan açıklamaya göre banka faaliyet gösterdiği dört ülkede mobil uygulamalarıyle Ripple destekli uluslararası para transfer hizmeti verecek.

Uluslararası para transferleri için maliyet ve hız sunan Blockchain uygulaması Ripple etki alanını yavaş yavaş genişletiyor.

Finextra’nın haberine göre Ripple geride kalan 18 aylık dönem boyunca çalışanlarıyla yeni mobil ödeme servislerini test ediyordu. Bankanın yeni mobil uygulaması İspanya, Brezilya, Birleşik Krallık ve Polonya’da müşterilerinin sınır ötesi ödemeleri bir dakikadan kısa süre içinde ve kolayca gerçekleştirmesini mümkün kılıyor. Uygulama aynı zamanda bir dijital cüzdan, bir kişisel finans yöneticisi ve kişiden kişiye ödemeler için de yardımcı olacak.

Bir Santander sözcüsü yaptığı açıklamada: “Bu hizmeti önümüzdeki birkaç ay içinde başlatmayı planlıyoruz ve xCurrent’i projede kullanmayı planladığımızı doğrulayabiliriz” dedi. Ripple’a ait xCurrent ürünü, şirketin kripto para çözümü XRP’yi kullanmayan bir yapıya sahip.

 

MoneyGram ödemeler için Ripple platformunu deneyecek