Küresel FinTech ekosisteminin Ocak 2018 karnesi

6 Şubat 2018
593 Görüntüleme

FinTech ekosistemi 2018 yılına roket gibi bir başlangıç yaptı. Toplam 2,56 milyar dolara ulaşan yatırım miktarı geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 59 yükseldi.

Küresel FinTech ekosistemi hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin en önemli göstergelerinden birisi de FinTech şirketleri ve girişimlerine gerçekleşen yatırımlar. Medici tarafından hazırlanan rapora göre 2018 yılının ilk ayı rekor seviyede FinTech yatırımı ile ekosistem için seneye hızlı bir başlangıç sağladı.

Medici’nin paylaştığı verilere göre Ocak ayında toplam 2,56 milyar dolar tutarında FinTech yatırımı gerçekleşti. Yatırım alanlarının başında Yatırım Platformları ve Kredilendirme çözümleri ile InsurTech ilk üç sırayı aldı.

Yatırım Platformları ve kredilendirme çözümlerinin toplamda bir milyar doları geçen yatırım miktarı ise bu senenin yol haritasına dair bizlere ipucu veriyor.

Küresel yatırımlarda pastadan aldığı 1,6 milyar dolarlık pay ile Amerika kıtası lider olurken arkasından Asya ve Avrupa geliyor.

Tutar açısından baktığımızda ABD’de aldığı 250 milyon dolarlık yatırım ile Yatırım Platformu Cadre’yi 100 milyon dolar yatırım ile büyük veri ve IoT alanında faaliyet gösteren C3 IoT takip ediyor. 92 milyon dolar yatırım ile Çinli kredilendirme çözümü Meiliche Financial, Ocak ayında en çok yatırım alan üçüncü şirket oldu.

Ocak ayının  karnesi ile alakalı detayları aşağıda görebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
37 görüntüleme
Genel
37 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
49 görüntüleme
Röportaj
49 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
44 görüntüleme
FinTech
44 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.