Küresel FinTech ekosisteminin Ocak 2018 karnesi

6 Şubat 2018
671 Görüntüleme

FinTech ekosistemi 2018 yılına roket gibi bir başlangıç yaptı. Toplam 2,56 milyar dolara ulaşan yatırım miktarı geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 59 yükseldi.

Küresel FinTech ekosistemi hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin en önemli göstergelerinden birisi de FinTech şirketleri ve girişimlerine gerçekleşen yatırımlar. Medici tarafından hazırlanan rapora göre 2018 yılının ilk ayı rekor seviyede FinTech yatırımı ile ekosistem için seneye hızlı bir başlangıç sağladı.

Medici’nin paylaştığı verilere göre Ocak ayında toplam 2,56 milyar dolar tutarında FinTech yatırımı gerçekleşti. Yatırım alanlarının başında Yatırım Platformları ve Kredilendirme çözümleri ile InsurTech ilk üç sırayı aldı.

Yatırım Platformları ve kredilendirme çözümlerinin toplamda bir milyar doları geçen yatırım miktarı ise bu senenin yol haritasına dair bizlere ipucu veriyor.

Küresel yatırımlarda pastadan aldığı 1,6 milyar dolarlık pay ile Amerika kıtası lider olurken arkasından Asya ve Avrupa geliyor.

Tutar açısından baktığımızda ABD’de aldığı 250 milyon dolarlık yatırım ile Yatırım Platformu Cadre’yi 100 milyon dolar yatırım ile büyük veri ve IoT alanında faaliyet gösteren C3 IoT takip ediyor. 92 milyon dolar yatırım ile Çinli kredilendirme çözümü Meiliche Financial, Ocak ayında en çok yatırım alan üçüncü şirket oldu.

Ocak ayının  karnesi ile alakalı detayları aşağıda görebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.