Silikon Vadisi çıkışlı bir FinTech girişimi olan Robinhood, aldığı son yatırımın 350 milyon dolara ulaşması durumunda pazar değerini 5,6 milyar dolara çıkarabilir.

Sadece bir yıl içinde girişimin değerini dört kat artırması anlamına gelen bu yeni değer, Robinhood’u bir anda ABD’nin teknoloji alanındaki en değerli şahıs şirketleri arasına yerleştirecek. WSJ haberine göre şirketin kendisi 2012 yılında kuruldu. Robinhood uygulaması ise üç yıldır pazarda bulunuyor ve bugün 4 milyonu aşkın kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Broker ücretlerini ortadan kaldırmayı hedefleyen Robinhood, kullanıcılara hisse senetlerini ücretsiz olarak seçme ve alıp satma olanağı sunuyor. Uygulama Ocak ayı başında Bitcoin, Ethereum ve LiteCoin gibi kripto para birimleriyle de işlem yapmaya başlayacağını duyurmuştu. Sadece birkaç gün içinde, kripto para alım satımı için bir milyon kullanıcıyı aşan bir bekleme listesi oluştu. Borsa işlemlerini milenyum kuşağının da kolaylıkla dahil olabileceği şekilde kolaylaştıran Robinhood, bu nedenle genç nesle hitap ediyor.

Geçtiğimiz yıl değeri yaklaşık 1,3 milyar dolar olarak belirlenen Robinhood’un yeni yatırım turuna Rus milyarder Yuri Miller’ın şirketi DST Global’in öncülük ettiği belirtiliyor. DST Global geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve Robinhood’u bir unicorn FinTech haline getiren yatırım turuna da liderlik etmişti.