Londra Borsa Grubu ve TheCityUK tarafından hazırlanan “Finance for FinTech” başlıklı rapor, yüzlerce FinTech yöneticisi ile bire bir yapılan görüşmelerden elde edilen önemli bulgular sunuyor.

Londra finans dünyası için önemli merkezlerin başında yer alıyor. Londra Borsa Grubu ve İngiltere merkezli finansal ve ilişkili sektörleri temsil etmek amacıyla kurulan TheCityUK organizasyonu Finansal Teknolojilerin mevcut durumunu ve geleceğini ele alan özel bir rapor çalışmasına imza attılar.

İçlerinde Türk FinTech girişim ve şirketlerinin de yöneticilerinin bulunduğu, Birleşik Krallık, ABD, Almanya, Avustralya, Singapur, Hong Kong ve İsrail’den yüzlerce FinTech girişim ve şirketinin yöneticileri ile bire bir görüşmeler ile hazırlanan rapor önemli bulgular sunuyor.

Raporun en önemli bulgusu; 400’den fazla katılımcının yüzde 72’si faaliyetlerini yeni ülkelere genişletmek istemesi. Bu şirketlerin yüzde 33’ü ABD, yüzde 30’u Çin ve yüzde 24’ü Birleşik Krallık’ta mutlaka bulunmaları gerektiğine inanıyor.

Katılımcıların yüzde 46’sı özel bir şirket olarak büyümeyi hedeflerken yüzde 33’ü halka açılmayı hedefliyor ve yüzde 73’lük bir kesim hedefledikleri büyüme için yeni teknolojiler geliştirmeleri gerektiğine inanıyor.

Katılımcıların yüzde 66’sı en az bir başlıkta devletlerin büyümelerinin önündeki en büyük engel olduğuna inanırken yüzde 35’i için öncelikli hedef kaynak bulmak.

Rapor bulgularını FinTech’in büyümesi, FinTech girişimlerinin büyümeye olan tutkusu, Sorunlar ve gelecek hedefleri ve Londra Borsa Grubunun bakış açısı altında bölümlerle ele alıyor.

Raporu buradan indirebilirsiniz.