Regülasyon haritalama çözümü geliştirildi

26 Mart 2018
313 Görüntüleme

Corlytics simli firma karmaşık finansal düzenleme bilgileri ve verilerinin takip edilerek yönetilmesini kolaylaştıran bir çözüm geliştirdi.

RegTech oldukça fazla ihtiyaç duyulan ancak çok fazla girişim ve ürün göremediğimiz bir alan. Corlytics isimli firma, regülasyonların düzenli bir indeksini oluşturarak bu indeks sayesinde bir şirketin yasal yapısı, işletmeleri, ürünleri ve denetleme süreçlerini hızlandıran bir çözüm geliştirdi.

Corlytics’in geliştirdiği çözüm FCA dahil olmak üzere birçok finansal düzenleyici kurumun kurallarının başarılı bir etiketleme yönetimi ile haritasının çıkartılmasına dayanıyor. Bu tekil kaynak sınıflandırması, yasal verilerin toplanması ve birleştirilmesi için firmaların politikalar, standart prosedürler ve kontroller dahil olmak üzere firma verilerinin bu veri tabanı ile ilişkilendirilmesini sağlıyor, böylece işletmeler hızlı bir şekülde tabi oldukları düzenlemeler ile ilişkileri ve bunlara bağlı süreçleri kolayca yönetebiliyor.

Corlytics ilgili bilgileri sınıflandırmak ve düzenlemek için yapay ve insan zekası kombinasyonunu kullanıyor. Sistem yasal düzenlemeler yenilendikçe veya değiştikçe, firmaların gözden geçirilen her yükümlülüğün farkında olması, etki değerlendirmesi yapması ve değişimi uygulaması için uyarıcı alarmlar sağlıyor.

Bu çözüm aynı zamanda değişen düzenlemelerin yasal sonuçları ve etkilerinin ölçülmesi, tahmin edilmesi ve hesaplanması için de çıktılar üretiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
53 görüntüleme
Bankacılık
53 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
109 görüntüleme
FinTech
109 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.