Kanadalı Navjeet Dhillon ülkenin en zengin emlak şirketlerinden birisine sahip. Onu haber odağı haline getiren ise Lethbridge üniversitesine FinTech odaklı bölüm kurmak üzere yaptığı 10 milyon dolar tutarındaki bağış.

Maclean’s haber sitesinin verdiği bilgilere göre Navjeet Dhillon milyonlarca dolar tutarındaki servetini emlak sektöründe kazandı. Dhillon, Lethbridge Üniversitesi işletme fakültesini ülkenin önde gelen FinTech eğitim merkezlerinden birine dönüştürmek amacıyla üniversiteye 10 milyon dolar bağış yaptı.

Blockchain, yapay zeka, ticaret botları ve kripto para birimi gibi yenilikçi alanlarda öğrencilerin daha fazla ve etkili eğitim alması gerektiğini belirten Dhillon, “Öğrencilerin üniversitede altı yıl geçirip aldıkları eğitimin bir işe yaramadığını söylemelerini istemiyorum” diyor ve ekliyor; “Geçerli ve ciddi şekilde talep gören becerileri kazanmalarını istiyorum.”

Gerçekleşen bağış için üniversitenin dekanı Dr. Bob Boudreau, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için yeni ve modern tesislerin inşası yanı sıra işletme fakültesindeki müfredatının önemli bir kısmının yeniden yapılandırılmasına yardımcı olacağını belirtiyor.

Blockchain, akıllı sözleşmeler, servet yönetimi ve kripto para gibi konuları kapsayan yeni müfredatın Eylül 2018 gibi erken bir tarihte öğrencilere verilmesi hedefleniyor.

Haberin orjinalinde Dhillon’un ilginç hayat hikayesinin detaylarını da okuyabilirsiniz.