Kanada merkezli BTL Group tarafından geliştirilen yeni Blockchain platformu Interbit gelecek aydan  itibaren kullanıcılara sunulacak.

Kurumsal uygulamalar geliştirmek üzere tasarlandığı belirtilen yeni Blockchain platformu Interbit için bir süredir alfa aşamasında çalışmalar devam ediyordu. BTL Group yaptığı bir açıklama ile 23 Nisan tarihinde platformun beta olarak kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Dileyen herkes bu sürümü özgürce indirerek testlere katılabilecek.

Şirket Interbit’i, Ethereum gibi platformların eksiklik yönlerini göz önüne alarak ve bunları gidermek için geliştirdiğini belirtiyor. Platformun en önemli özelliği “chain joining capability” yani “zincir birleştirme yeteneği” olarak isimlendiriliyor ve bu özelliği sayesinde bir birinden bağımsız Blockchain uygulamalarının bir biri ile bağlanabilmesine olanak sağlıyor.

Yeni platformun piyasaya çıkışı ile birlikte ürünün lisanslama modeli ile şirketlere sunulması hedefleniyor.

BTL’nin CTO’su Tom Thompson, “Interbit token yapısından bağımsız bir Blockchain platformu ve piyasaya sürülmesi ile birlikte Blockchain teknolojisi ile kripto çözümleri arasındaki ayrım daha da belli olacak” açıklamasını yaptı.

BTL, yaklaşık iki yıldır geliştirdiği teknolojinin patentini 2017’nin sonlarında aldı. platformun yetenekleri şimdilik açığa çıkmış değil (çıkmama potansiyelini de göz ardı etmemek lazım) ancak sunmaya söz verdiği özellikleri hakkı ile yerine getirebilirse ticari Blockchain platformları açısından önemli bir başarıya imza atabilir.