ABD vadeli işlemler sektörü özdenetim kuruluşu (SRO), Salı günü yaptığı açıklamada, kripto para birimleri veya ilgili türev ürünleri ile çalışan üyelerin bu faaliyetleri raporlamaları gerektiğini hatırlattı.

Coindesk’in haberine göre ABD Ulusal Vadeli İşlemler Birliği (NFA), bu konuyla ilgili olarak emtia işletmecilerine (CPO), emtia ticareti danışmanlarına (CTA) ve aracı kurumlara (IB) geçen yıl sonuna doğru gönderilen notları hatırlatan bir bildiri daha gönderdi. Bu bildirimin Aralık ayından itibaren ABD’de Bitcoin vadeli işlemleri ile alakalı yeni şirketlerin faaliyet göstermeye başlaması nedeniyle gönderildiği düşünülüyor.

Bildirimlerin bir sonucu olarak, CPO, CTA ve IB kapsamına giren kurumlar, kripto para birimlerine yönelik faaliyetlerini NFA’ya düzenli şekilde raporlamaları gerekiyor.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından atanan NFA, ABD türev piyasları endüstrisinin birincil SRO’su konumunda. NFA’in öncül görevi yatırımcıların korunması ve üyelerinin ilgili düzenlemelere bağlı kaldıklarını denetlemek ve sağlamak.

Bildirimlere göre, 2018’den başlayarak, NFA’ya kayıtlı kripto para vadeli işlemleri sağlayan tüm kuruluşlar, danışmanlar ve aracıların her takvim çeyreğinde faaliyetlerini ayrıntılarıyla raporlamaları gerekiyor.