ABD’de vadeli kripto para işlemleri raporlanacak

28 Mart 2018
297 Görüntüleme

ABD vadeli işlemler sektörü özdenetim kuruluşu (SRO), Salı günü yaptığı açıklamada, kripto para birimleri veya ilgili türev ürünleri ile çalışan üyelerin bu faaliyetleri raporlamaları gerektiğini hatırlattı.

Coindesk’in haberine göre ABD Ulusal Vadeli İşlemler Birliği (NFA), bu konuyla ilgili olarak emtia işletmecilerine (CPO), emtia ticareti danışmanlarına (CTA) ve aracı kurumlara (IB) geçen yıl sonuna doğru gönderilen notları hatırlatan bir bildiri daha gönderdi. Bu bildirimin Aralık ayından itibaren ABD’de Bitcoin vadeli işlemleri ile alakalı yeni şirketlerin faaliyet göstermeye başlaması nedeniyle gönderildiği düşünülüyor.

Bildirimlerin bir sonucu olarak, CPO, CTA ve IB kapsamına giren kurumlar, kripto para birimlerine yönelik faaliyetlerini NFA’ya düzenli şekilde raporlamaları gerekiyor.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından atanan NFA, ABD türev piyasları endüstrisinin birincil SRO’su konumunda. NFA’in öncül görevi yatırımcıların korunması ve üyelerinin ilgili düzenlemelere bağlı kaldıklarını denetlemek ve sağlamak.

Bildirimlere göre, 2018’den başlayarak, NFA’ya kayıtlı kripto para vadeli işlemleri sağlayan tüm kuruluşlar, danışmanlar ve aracıların her takvim çeyreğinde faaliyetlerini ayrıntılarıyla raporlamaları gerekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
78 görüntüleme
FinTech
78 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
68 görüntüleme
Genel
68 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.