Bankalararası Kart Merkezi’nin desteği ile hayata geçen “Bilgi Güvende” platformu sadece siber güvenlik alanında içerik üretmeyi değil, bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor.

Siber güvenlik artık hayatımızın vazgeçilmez bir kavramı haline geldi. Başta bireyler ve tüzel yapılar olmak üzere, Internet of Things dünyasındaki elektronik cihazlardan, nükleer santrallere kadar modern medeniyetin tüm unsurları siber güvenlik kavramına önem vermesi ve bu konuda stratejik bir plana sahip olması gerekiyor.

Bankalararası Kart Merkezi giderek artan bu ihtiyaçları göz önüne alarak bir süre önce Bilgi Güvende adı verilen bir platformun hayata geçirilmesi için çalışmalara başlamıştı. Bu platform;

  • Bilgi güvenliği farkındalığını artırmak
  • Sosyal mühendislik saldırılarına hazır olmak
  • Kişisel verilerini korumak
  • Siber zorbalığa uğramamak
  • Bigileri güvende tutmak

başlıkları ile küresel ve yerel haberlere, makalelere ve çeşitli videolara yer veren bir yapıya sahip.

28 Mart 2018 günü gerçekleşen bir etkinlik ile BKM, iş ortakları ve ilgili sektörlerin yönetici katılımcıları ile bu platformun duyurusunu gerçekleştirdi.

"Bilgi Güvende" platformu tanıtıldı
BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko platformu anlatıyor

Ancak bu başlıklar ve içerikler Bilgi Güvende platformunun tek faaliyet alanları değil. Platformun çok daha geniş bir etki alanında bir ekosistem oluşturma hedefi bulunuyor.

"Bilgi Güvende" platformu tanıtıldı
Deneyimli gazeteci Erdal Kaplanseren‘in yönettiği platforma hoş geldin diyor ve FinTech girişimleri ve ekosistemi açısından önemli Siber ve Bilgi Güvenliği için Bilgi Güvende Platformunu takip listelerine almalarını tavsiye ediyoruz.

Bilgi Güvende Web Sitesi

Bilgi Güvende Twitter Hesabı

Bilgi Güvende Facebook Sayfası

Bilgi Güvende Youtube Hesabı

Bilgi Güvende Instagram Hesabı