Öğrenciler, üniversite kredileriyle Bitcoin alıyor

31 Mart 2018
322 Görüntüleme

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma öğrencilerin kredileri ile kripto para yatırımı yaptığını ortaya çıkardı.

ABD’de yayınlanan NewsChannel 5 Network’ün haberine göre bazı üniversite öğrencileri üniversite borçları, ders kitapları ve konaklama gibi öncelikli harcamalarından artan kredi paraları ile yaptıkları şey sizi şaşırtabilir.

Öğrenci Kredisi Raporu tarafından yapılan bir araştırmada, kredi kullanan her beş öğrenciden yaklaşık bir tanesinin kripto para almak için bir şekilde kredi parasını kullandığı ortaya çıkmış.

Öte yandan finansal uzmanlar bunun gerçekten kötü bir fikir olduğuna dair fikirbirliği içindeler.

Brown ve Tedstrom finansal danışmanı Martin Walsh, “Bitcoin gibi spekülatif varlıklara yatırım yapmak için kredi kullanmak çok riskli bir durum” yorumunu yapıyor.

Kendileri ile daha detaylı görüşülen öğrenciler ise kripto para birimlerinin kredilerini hızlı geri ödemek için iyi bir fikir olabileceğini en kötü ihtimalle bu krediyi zaten başka yerlere harcayacakları için uzun vadeli olarak yatırımlarını sonucu ne olursa olsun ellerinde tutmayı düşündüklerini belirtmişler.

Görünen o ki ABD gibi gelişmiş bir ülkede bile, üniversite öğrencilerine daha fazla finansal okur yazarlık eğitimi verilmesi gerekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
78 görüntüleme
FinTech
78 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
68 görüntüleme
Genel
68 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.