Pakistan Rönesansı FinTech olabilir

2 Nisan 2018
273 Görüntüleme

Ülkede kâr amacı gütmeden finansal katılım için faaliyet gösteren Karandaaz Pakistan çalışmalarına devam ediyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde gelişmiş finansal teknolojilerden daha önemli olan unsurlardan birisi finansal katılımın artırılması. Pakistan da bu ülkeler arasında yer alıyor.

Ülkenin kâr amacı gütmeden, finansal katılımı artırmaya yönelik çalışmalar düzenleyen kurumu Karandaaz Pakistan, Karachi’de gerçekleştirdiği FinTech Disrupt Challenge etkinliği ile yenilikçi FinTech çözümlerine kendilerini gösterme fırsatı sundu.

Pakistan Daily Times’ın haberine göre Karandaaz Pakistan Genel Müdürü Ali Sarfraz, Karandaaz Pakistan’ın 2016 yılından bu yana yıllık FinTech Disrupt Challenge etkinliğini başarıyla devam ettirdiğini ve finansal teknolojilere yönelik çözümlerin geliştirilmesi için yenilikçi fikirlere hibeler verdiklerini söyledi.

Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın desteklediği etkinliğe sanayi, banka, medya personeli ve birçok girişimci katıldı. Etkinlikte yeni ürünler ve çözümleri sunuldu. Katılan ekipler arasında; FinTechs, Ricult Pakistan, PaySys, PublishEx, CreditFix, Agri-Gate, Fatura Wakalah ve UniKrew Solutions gibi önde gelen isimler yer alıyordu. İyi fikirler bu etkinlik sonrasında 100 bin dolara kadar ödül kazanma şansını yakaladılar.

Ali Sarfraz, yenilikçilik ve teknolojinin ülkede insanların ulaşabileceği uygun maliyetli finansal hizmetleri sağlayabileceğini açıkladı. “Rönesansımız” ifadesiyle açıklanan bu yenilikçi yaklaşımın, Pakistan’ın mali durumunun dönüştürebileceğinin garantisi olacağını ifade etti.

Bu içeriğin hazırlanmasında yardımcı olan Seda İnci‘ye teşekkür ederiz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
78 görüntüleme
FinTech
78 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
68 görüntüleme
Genel
68 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.