Ülkede kâr amacı gütmeden finansal katılım için faaliyet gösteren Karandaaz Pakistan çalışmalarına devam ediyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde gelişmiş finansal teknolojilerden daha önemli olan unsurlardan birisi finansal katılımın artırılması. Pakistan da bu ülkeler arasında yer alıyor.

Ülkenin kâr amacı gütmeden, finansal katılımı artırmaya yönelik çalışmalar düzenleyen kurumu Karandaaz Pakistan, Karachi’de gerçekleştirdiği FinTech Disrupt Challenge etkinliği ile yenilikçi FinTech çözümlerine kendilerini gösterme fırsatı sundu.

Pakistan Daily Times’ın haberine göre Karandaaz Pakistan Genel Müdürü Ali Sarfraz, Karandaaz Pakistan’ın 2016 yılından bu yana yıllık FinTech Disrupt Challenge etkinliğini başarıyla devam ettirdiğini ve finansal teknolojilere yönelik çözümlerin geliştirilmesi için yenilikçi fikirlere hibeler verdiklerini söyledi.

Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın desteklediği etkinliğe sanayi, banka, medya personeli ve birçok girişimci katıldı. Etkinlikte yeni ürünler ve çözümleri sunuldu. Katılan ekipler arasında; FinTechs, Ricult Pakistan, PaySys, PublishEx, CreditFix, Agri-Gate, Fatura Wakalah ve UniKrew Solutions gibi önde gelen isimler yer alıyordu. İyi fikirler bu etkinlik sonrasında 100 bin dolara kadar ödül kazanma şansını yakaladılar.

Ali Sarfraz, yenilikçilik ve teknolojinin ülkede insanların ulaşabileceği uygun maliyetli finansal hizmetleri sağlayabileceğini açıkladı. “Rönesansımız” ifadesiyle açıklanan bu yenilikçi yaklaşımın, Pakistan’ın mali durumunun dönüştürebileceğinin garantisi olacağını ifade etti.

Bu içeriğin hazırlanmasında yardımcı olan Seda İnci‘ye teşekkür ederiz.