Thomson Reuters “The Incubator” programını tanıttı

9 Nisan 2018
261 Görüntüleme

“The Incubator” FinTech, RegTech veya NewsTech konularında çalışan girişimler için özel olarak hazırlanmış bir destek programı.

“The Incubator” programı ile girişimlere 6 aylık ücretsiz ofis, 100.000 dolar tutarında Amazon Web servislerine erişim kredisi, profesyonel ekipler tarafından ücretsiz danışmanlık, Thomson Reuters veri tabanlarına erişim, yatırımcılara ve müşterilere erişim konusunda destek sağlanıyor.

Programdan yararlanabilmek için aranan şart finans, hukuk veya habercilik konularında çalışan veya özgün içerik üreten bir girişim olmak.

Dünyada İsviçre dışında 6 ayrı merkezde “The Incubator” programı başarıyla uygulanıyor.

Bu programa başvurmak isteyenler bu sayfayı takip edebilirler.

Bir diğer program: Data Privacy Advisor

Thomson Reuter bu program ile birlikte veri güvenliği ve kişisel verilerin korunması konusunda  IBM Watson yapay zeka teknolojisi kullanılarak geliştirilen Data Privacy Advisor isimli çözümlerini de tanıttı.

Özellikle 25 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan Avrupa Birliği Veri Koruma Yönergesi  GDPR (EU-General Data Protection Regulation) ile pek çok şirketin bu konuda ciddi bir desteğe ihtiyacı olacak.

Data Privacy Advisor küresel bir veritabanında topladığı tüm kanun, yönetmelik, haber, yargı kararları ve vaka bilgisini IBM Watson ile birlikte analiz ederek kullanıcılarının sorularına rafine çözümler sunuyor.

Data Privacy Advisor kendisine veri güvenliği ve kişisel verilerin korunması konusunda sorulan sorulara tüm dünyadan uygulamaları analiz ederek yanıtlar veriyor. Ayrıca tek bir ekran üzerinde tüm dünyadaki güncel kanun ve yönetmeliklere, haberlere, kanunların uygulaması ile ilgili uzman görüşlerine veinteraktif bir harita üzerinde konu ile ilgili alınan son yargı kararlarına ulaşmak mümkün.

Data Privacy Advisor çözümünü deneyimlemek için bu sayfayı takip edebilirsiniz.

Bu haberi bizimle paylaşan Engin Çağlar‘a teşekkür ediyoruz. Kendisini Twitter veya Linkedinhesaplarından takip edebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
78 görüntüleme
FinTech
78 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
70 görüntüleme
Genel
70 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.