Bankacılık lisansından vazgeçti, teknolojiye yoğunlaşacak

10 Nisan 2018
302 Görüntüleme

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren yeni nesil bankalardan CivilisedBank, aldığı bankacılık lisansından vazgeçerek, kendi altyapı ve teknolojisini geliştirmeye odaklanacağını duyurdu.

Önceki hafta yayımlanan basın bildirisine göre küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) hedefleyen CivilisedBank, geçtiğimiz yılın mayıs ayında hak kazandığı bankacılık lisansını salıverip, kendi sunduğu çözüm üzerinde teknolojik geliştirmeleri tamamladıktan sonra yeniden başvuru yapacak. Şirket, başta FCA olmak üzere tüm yetkili makamlara gerekli bildirimi yaptığını açıkladı.

IT tarafında mevcut gelişim aşamasında işleri sıkıştırmaktansa, ana hissedar Warwick’in de desteğiyle, yönetim kurulunun bankacılık lisansı için daha sonra yeniden başvurmaya karar verdiğini belirten CivilisedBank yetkilisi Chris Jolly, “Bizim için müşterilerimize en iyi çözümleri sunmak önceliklidir. Bu nedenle gelişimde bir sonraki aşamayı erteleyip, çözümü daha güçlü sunmak için vakit kazanmak istiyoruz.” dedi.

İlişkiler üzerine kurulu bankacılık hizmetleri

CivilisedBank tarafından ana yatırımcı olarak tanımlanan Warwick’in Yatırımdan Sorumlu Eş Başkanı ve Kurucu Ortağı Ian Burgess, alınan kararı tümüyle desteklediklerini belirtti ve ekledi: “CivilisedBank en yeni teknoloji platformuyla KOBİ pazarına eşsiz bir bankacılık hizmeti sunan, alanında uzman bir banka olarak öne çıkacak. Böylelikle ‘ilişki üzerine kurulu bankacılık’ gerçek olacak ve kredi hakkında alınan kararlar hızlanacak.”

CivilisedBank tarafından sunulan hizmetler, KOBİ’lerin bir dizi yerel bankacı ağı üzerinden finansal hizmetlere ulaşabilmelerini sağlıyor. Böylelikle KOBİ’ler şubeye gitmek zorunda kalmaksızın, bireysel olarak banka yetkilileriyle irtibat kurabiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
79 görüntüleme
FinTech
79 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
70 görüntüleme
Genel
70 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.