Hollanda’nın The Hague şehrinde 16-17 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan PensionTech Zirvesi, emeklilik sektöründe FinTech’e benzer bir dönüşümün potansiyelini masaya yatıracak.

Emeklilik sektöründeki dijital dönüşüm, genellikle bankacılık ve sigortacılıktaki rüzgarın gerisinde kalıyor. Buna karşın, emeklilik fonları muazzam fırsatları içinde barındırıyor. Holland FinTech emeklilik sektöründeki potansiyeli, Afrika’daki telekomünikasyon sektörüne benzetiyor: Karasal hatları tümüyle atlayıp, doğrudan mobil şebekelere geçiş yapan Afrika kıtası gibi, emeklilik fonları da mevcut teknolojileri pas geçip doğrudan dijital finansal servislere kucak açabilir.

Bu noktada hızlı bir dönüşüme ve güçlü bir inovasyona ihtiyaç duyuluyor ve PensionTech (emeklilik teknolojileri) olarak adlandırılan bu alanda altı tema öne çıkıyor: yasal düzenlemelerle uyumluluk, sürdürülebilir yatırım, maliyet verimliliği, etkin emeklilik yönetimi, iş modeli sürdürülebilirliği ve emeklilik iletişimi.

PensionTech Summit için geri sayım başladı

Holland FinTech tarafından 16-17 Mayıs 2018 tarihlerinde The Hague şehrinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan PensionTech Zirvesi, sektörün tüm paydaşlarını ve ilgi duyan katılımcıları bir araya getiriyor.

Yeni nesil teknolojilerin, yarının toplumlarını nasıl etkileyeceğine farklı bir bakış açısı sunmayı hedefleyen zirvede, gelişmiş ülkelerde yenilikçi girişimlerin geleneksel emeklilik sektörü paydaşlarıyla nasıl bir araya gelip bu soruya yanıt aradıkları da örneklerle anlatılacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgiler için PensionTech Summit sayfasını ziyaret edebilirsiniz.