Güney Amerika odaklı FinTech girişimleri aranıyor

13 Nisan 2018
194 Görüntüleme

Startupbootcamp FinTech, Mexico City’de düzenleyeceği etkinliğine Güney Amerika odaklı yeni girişimleri davet ediyor.

Çin ve Singapur odaklı olarak Uzak Doğu, Londra ve Berlin odaklı Avrupa… FinTech dünyası bu iki bölgede daha yoğun bir faaliyet içinde görünse de bizler için en uzun uçuş mesafelerinden birine sahip olan Güney Amerika’da da önemli adımlar atılmıyor değil. Bu kapsamda farklı ülkelerde yeni girişimleri destekleme programları yürüten Startupbootcamp, FinTech özelinde Meksika’nın başkentinde yeni bir programa hazırlanıyor.

Finextra’nın haberine göre Startupbootcamp FinTech Mexico City adını taşıyan organizasyon için başvurular alınmaya başlandı. 3 Haziran’a kadar devam edecek olan başvuru süreci, diğer ülkelerdekine benzer bir seçim ve eğitim programıyla sonuçlanacak. VISA, Gentera, Banregio, HSBC Meksika, IGNIA, EY Meksika ile White & Case tarafından desteklenen Startuobootcamp FinTech Mexico City için ön çalışmalar başlamış durumda. Program direktörü Eduardo Morelos, geçen yıl bölgedeki ilk desteklenecek girişimleri belirlemek için 100’ün üzerinde FinTech girişimiyle buluştuklarını ifade ediyor.

Yapılacak seçim sonrası desteklenecek 10 girişim 15 bin dolar mali yardımın yanında Mexico City’nin merkezinde bulunan Finnovista LOFT’ta çalışma alanına, uzman rehberlik desteğine ve Startupbootcamp’ın küresel ağına erişim kazanacak. Seçilecek girişimler için Temmuz 2018 tarihi işaret edilirken, eğitim ve destekleme programlarının başlangıcı içinse 20 Ağustos telaffuz ediliyor.

Finnovista’nın araştırmasına göre Latin Amerika ülkelerinde FinTech hızlı bir gelişim içinde bulunuyor. Bölgede halen 1000’in üzerinde finansal teknoloji sunan şirket faaliyet gösteriyor. Bu sayının da etkisiyle FinTech şirketleri, girişim sermayesi fonlarından en fazla payı alan grup haline gelmiş durumda.

Mexico City merkezli olarak yürütülen Startupbootcamp FinTech Mexico City çalışmaları, bu şehir dışında Bogota (Kolombiya), Guadalajara, Monterrey (Meksika), Lima (Peru), Quito (Ekvador), Montevideo (Uruguay), Buenos Aires (Arjantin) ve Santiago’yu (Şili) da kapsıyor. Listede ayrıca İspanyolca konuşulmasının da etkisiyle ABD’den Miami ve doğal olarak İspanya’dan Madrid de bulunuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
79 görüntüleme
FinTech
79 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
70 görüntüleme
Genel
70 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.