Paysafe, iPayment’ı satın aldığını duyurdu

13 Nisan 2018
217 Görüntüleme

Önde gelen ödeme sistemleri sağlayıcısı Paysafe, yaptığı duyuruyla ABD merkezli iPayment’ı bünyesine kattığını açıkladı.

FinTech dünyasında 2018 satın alma ve birleşme açısından hareketli geçiyor. Son olarak global ödeme sistemleri sağlayıcısı Paysafe, ABD’de KOBİ’lere yönelik finansal çözümler sunan iPayment’ı satın aldı. Yapılan açıklamada bu satın almanın, Paysafe’in Kuzey Amerika’daki varlığını genişleteceğine vurgu yapıldı. Şirket, 2016 Ağustos ayında da yine ABD merkezli Merchant Choice Payment Solutions’ı (MCPS) bünyesine katmıştı.

137 binden fazla işletmeye hizmet sunan iPayment, geçen yıl 28 milyar doları aşan bir işlem hacmine ulamıştı. Hem doğrudan hem de dolaylı satış kanallarına hizmet veren şirket, özellikle KOBİ’lere yönelik çözümleriyle tanınıyor. Massachusetts merkezli şirketin ABD genelindeki dört ofisinde 450’nin üzerinde çalışanı bulunuyor. Paysafe ise dünya geneline yayılmış 12 lokasyonda 2600’ün üzerinde çalışana sahip. Şirketin, 2017’de 56 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştığı belirtiliyor.

Satın alma sonrası iPayment ve Paysafe entegrasyonuna yönelik çalışmalara da başlandı. Paysafe’in Başkanı ve CEO’su Joel Leonoff, satın almayı Kuzey Amerika’daki uzun vadeli yatırım stratejilerinin bir parçası olarak nitelendirdi. iPayment’ın kapsamlı ürün teklifleri, müşteri odaklı yapısı ve genel stratejik vizyonu açısından Paysafe ile mükemmel bir stratejik uyum sağladığını dile getiren Leonoff, iki şirketin birlikte daha fazla işletmeye ve dolayısıyla tüketiciye ulaşacağını ifade etti.

2018’in ikinci çeyreğinde tamamlanacağı belirtilen satın alma sürecine kadar iki şirket bağımsız olarak hizmet vermeyi sürdürecek. Satın alma tutarına ait bir bilgi ise resmi açıklamada yer almadı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
79 görüntüleme
FinTech
79 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
70 görüntüleme
Genel
70 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.